Fenk Köyüne Off-Road


Bu gezi için evvela Kırıkhan'a gitmelisiniz. Kısa bir şehir turundan sonra Delibekirli istikametini doğru yol alın. Yol sizi Delibekirli çayı boyunca Amanoslara doğru götürmeye başlar. Delibekirli köyüne varmadan Çamseki mevkiinden sola saparak, çamlıklar arasından yol zigzaglar çizerek sizi tepelere taşır.


Kurtlu Sarımazı Köyüne vardığınızda Amik Ovası artık çok aşağılarda kalmıştır. Arkanıza dönüp baktığınızda ovayı ayaklarınıza serilen bir halı gibi görebilirsiniz. Köyün son noktasında koca bir vadi sizi bekliyordur. Buradan itibaren önce vadiye doğru inip sonra da karşı tepelere doğru yol alırsınız. Yol biraz bozuk olsa da aracınızı pek etkilemez. 


Taşlıklı, dar ve zigzaglı yolları aşıp köye ulaştığınızda, serin ama temiz bir hava sizi karşılar. Bir de kocaman bir ulu çınar! Aracınızdan inip bu temiz havayı içinize çekip, bir de birkaç yüzyıllık çınarın altındaki buz gibi sudan bir yudum içince, tüm yorgunluğunuz bir anda dağılıverir. Amik Ovası ve Yılanlı Köyüne giden vadi manzarası muhteşemdir. Köyde bir kale kalıntısı da mevcuttur.nullYapim: Verim Web