Adana Icra Dairesi Nerede?

Adana icra dairesi Seyhun ilçesinin Remzi Yüreğir semtinde bulunan Adana Adalet Sarayında yer almaktadır. Otobüs ile 066, 110, 125 ve 164 numaraları ile ulaşım sağlanabilecekken b62 treni ve m1 metrosu da tercih edilebilir. Adana İcra Dairesi Ödeme Bilgileri

Adana Genel icra dairesi nerede?

ADANA ADLİYESİ

Adana Adliye Sarayı
Santral 03223550500 (Dahili: *0)
E-Posta [email protected]
Adres Kazım Karabekir, 4264. Sk. No:30, 01230 Yüreğir/Adana
Google Maps (Harita Konumu) GÖRÜNTÜLE

Adana 1 icra dairesi nereye taşındı?

Adana Genel İcra Dairesi, Adana Gayrimenkul Satış İcra Dairesi, Adana Banka Alacakları İcra Dairesi ve Adana Abonelik Sözleşmeleri İcra Dairesi, Kazım Karabekir Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı Yüreğir’de bulunan Yeni Adana Adalet Sarayı’nda 16.04.2021 tarihinden itibaren faaliyete başlarken diğer icra birimleri en

Banka alacakları icra dairesi ne demek?

BANKA ALACAKLARI İCRA DAİRESİ

Alacaklısının BANKA olduğu kredi ve kredi kartına dayalı örnek 7(ilamsız), örnek 4,5,(ilamlı) örnek 8 (rehin alacakları),örnek 10 (kambiyo senetlerine dayalı) takipler için başvuru yapılacak daire modelidir. Takip hukuku bünyesinde birden fazla iş çeşitliliği barındırmaktadır.

You might be interested:  Adana Borsa Lisesi Nerede?

Adana Yüreğir Adliyesi hangi dolmuş gider?

Yüreğir bölgesinde Adana Adliyesi için Otobüs hatları

Hat Adı Yön
126 METAL SANAYİ – MOBİLYACILAR SİTESİ GÖRÜNTÜLE
162 FEVZİPAŞA – HASTANELER – BALCALI – TOKİ GÖRÜNTÜLE
164 HASTANELER – KÜÇÜKDİKİLİ – GÖKÇELER GÖRÜNTÜLE
185 KÜÇÜK SAAT – E.VİLAYET – İNCİRLİK GÖRÜNTÜLE

Genel icra dairesi ne demek?

bir yargı çevresinde bulunan birden fazla icra dairesinin birleştirilmesiyle oluşan tek bir icra dairesini ifade eder. icra daireleri sorununun çözülmesi için icra dairelerinin özelleştirilmesinden sonraki en mantıklı seçenektir.

Seyhan ilçesi hangi adliyeye bağlı?

İlçelerin Bağlı Olduğu Adliyeler

Sıra No Mahal / İlçe İlçenin Bağlı Olduğu Adliye
5 Sarıçam Adana
6 Seyhan Adana
7 Yüreğir Adana
8 Adıyaman

Adana Adliyesi nereye taşındı?

Eski adliye binamızın kullanımı sürerken, 2003 yılında yeni adliye binamız ana bina olarak hizmete geçmiştir. Bu iki binanın yetersiz kalması sonucu, EK-1 Hizmet binası olarak Reşatbey Mahallesi 5 Ocak Caddesi No: 54 – Seyhan/ADANA şubesinde hizmet vermeye başlamıştır.

Mahkeme saat kaçta kapanıyor?

ADLİYEDE ÇALIŞMA SAATLERİ

Adliyeler hafta içi 08:30 – 12:00 / 13:00 – 17:00 saatleri arasında mesai yapmaktadırlar. Adliyelerin çalışma saatleri resmi tatil günlerinde değişiklik gösterebilir. Adliyeler hafta sonları yani Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

9 asliye ceza mahkemesi nedir?

Asliye ceza mahkemesi, ceza yargılaması sisteminin temel mahkemelerinden biridir. Diğer ceza mahkemelerinin görevli olmadığı tüm dava ve işlere asliye ceza mahkemesi bakmakla görevlidir.

Icralık olan borç ödenmezse ne olur?

Icra dosyası ödenmezse ne olur? Borç ödenmezse hapis cezası verilebilir. Yani, hakkında icra takibi başlatılan kişiye yalnızca borcunu ödemedi diye hapis cezası verilemez. Buradaki hapis cezasından kasıt ise Tazyik hapsidir.

Borçlunun üzerinde mal yoksa ne yapılır?

Malvarlığı olmayan kişiye kefil olabilecek durumda olan ve mümkünse malvarlığı olan bir kefilin atanması gerekir. Malvarlığı olmamasına karşın, borç durumunu yapacak olduğu çalışmalar ve işlemlerle sonlandırabilecek potansiyelde olunması gerekir.

You might be interested:  25 Gram Adana Burma Bilezik Ne Kadar?

Haciz edilecek mal yoksa ne yapılır?

Mal Varlığı Olmayana Haciz Gelir mi? Herhangi bir malı olmayan kişiye haciz uygulanamaz. Ancak borçlunun hiçbir mal varlığı yoksa ancak maaşla çalışıyorsa maaşı haczedilebilir.

Adana Yeni Adliye hangi dolmuş gider?

Bu Otobüs hatları Adana Yeni Adliye yakınından geçiyor: 121, 125, 131, 170, 180, CEMALPAŞA 1, CEMALPAŞA 2, İTİMAT 3.

Adana savcıları kimler?

ADANA BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ

ADANA BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ CUMHURİYET BAŞSAVCISI
31163 Zekai AKTARAN CUMHURİYET SAVCISI
32224 Kemal YALÇIN CUMHURİYET SAVCISI
40077 Mustafa TARSUSLU CUMHURİYET SAVCISI
35023 Ümit ŞAHÎNER CUMHURİYET SAVCISI

Adana Adliyesi hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Yeni Adana Adliyesi yakınından geçiyor: 125, 170, CEMALPAŞA 1, CEMALPAŞA 2, İTİMAT 1, İTİMAT 3, İTİMAT 4, İTİMAT 6.

İcra dairesi taraf alacaklı ne demek?

İcra takibinin tarafları alacaklı ve borçludur. Alacaklı; takipte bulunarak alacağını tahsil etmek isteyen kimse iken borçlu ise kendisine karşı takip başlatılan kimsedir.

İcra dosyası alacaklı ne demek?

İcra ve İflas Kanunu’na göre ilamlı icra 2 şekilde gerçekleştirilir. İlamlı icra takibinde; iki farklı şekilde başvuru yapılır. Alacaklı taraf; alacağı için önceden alınan mahkeme kararı ya da yasal ilam hükmü bulunan belgeyle talep ederse, borçlu taraf, ilam icra takibine itiraz hakkına sahip değildir.

Alacaklı alacağını nasıl alır?

Türk Hukuku’na göre alacağını tahsil etmek isteyen bir kişinin başvurabileceği iki yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki dava açmak, diğeri ise icra takibi başlatmaktır. İfası mümkün olan ve muaccel hale gelmiş her borç için ifa davası açılabilir.

İcra kağıdı gelirse ne olur?

Eve gelen icra kağıdı ne anlama gelir? Eve icra kağıdı geldiğinde telaşlanmamak gerekir. Eğer gelen tebligat icra müdürlüğünden gelmiş ise muhtemelen bir alacaklının borcunu istemesinden ibarettir. Bu tebligatlar iyice okunmalı ve tebligatta belirtilen sürelere dikkat edilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.