Antakya Müze Otel Kimin?

Bölgenin barış dolu günlerinde Hatay’ın 5 yıldızlı bir otele sahip olması için kollarını sıvayan Antakyalı işadamı Necmi Afsuroğlu, aynı zamanda Türkiye’de örneği olmayan bir müze oteli de kente kazandırmış oluyor.
Antakya’nın Starius Dağı’ndaki, ilk Hıristiyan topluluğa ev sahipliği yaptığı iddia edilen, St. Pierre (Aziz Petrus) Kilisesi’nin yakınlarında antik çağlara dayanan arkeolojik kazı alanının üzerine inşa edilen Antakya Müze Oteli (Antakya Museum Hotel), Emre Arolat Architecture ekibi tarafından tasarlandı.

Antakya müze otel mimari kim?

The Museum Hotel Antakya, Emre Arolat Architecture tarafından tasarlandı. Proje hakkında: Antakya’nın merkezinde, Hristiyan dünyasının önemli hac noktalarından biri olan St.

Müze oteli kim yaptı?

ASF Otelcilik Turizm tarafından hayata geçirilen ve projesi ünlü ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından hazırlanan Antakya Hilton Müze Otel, 17 bin 132 metrekare kapalı alanda tek blokta 5 katlı ve 200 odalı olarak inşa edildi.

Sabiha Asfuroğlu kimdir?

SABİHA ASFUROĞLU ABBASOĞLU KİMDİR? Asfuroğlu Grubu Yönetim Kurulu üyesi Sabiha Asfuroğlu Abbasoğlu; ilkokul, orta okul ve lise eğitimini Antakya’da tamamladı. Üniversite eğitimini Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul ve Londra’da finans ve bankacılık sektöründe çalıştı.

Hatay Museum Hotel sahibi kim?

Sabiha ve Asaf Asfuroğlu kardeşler, bu aşamada babalarıyla aynı görüşte birleşti: – Artık biz de bu projeye inanıyoruz. Arkeolojik kazı ve çelik konstrüksiyon olan otelin inşaatı 10 yıl sürdü, Asfuroğlu faturayı hesapladı: – The Museum Hotel Antakya’nın kapılarını 122 milyon dolarlık yatırımla açtık.

You might be interested:  Adana Sinemalarda Ne Var?

Müze otel inşaatı ne zaman başladı?

Asfuroğlu ailesine ait 17 bin metrekarelik arsa 3. derece SİT alanı iken 2009’da SİT kurallarına uyarak otel projesi başlatılıyor. Hatay Arkeoloji Müzesi kontrolünde yapılan sondaj kazı çalışmalarında önemli arkeolojik buluntulara rastlanıyor.

Müze otel Hatay ne zaman açıldı?

Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi, 2009 yılında, Antakya kent merkezinde yapılacak bir otel inşaatının kazıları sırasında ortaya çıkan arkeolojik kalıntıların yerinde korunarak sergilenmesi amacıyla kurulmuş, 2019 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilerek ziyarete açılmıştır.

Necmi Asfuroğlu ne iş yapar?

Antakya’da demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren Asfuroğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Asfuroğlu, 1990’da eski küçük sanayi sitesinin yerine talip oldu. O dönemde kamyon garajına dönüşmüş 17 bin metrekarelik alanı 65 farklı ortaktan topladı: – Burası Antakya’nın göbeği.

Antakya müze otel kaç odalı?

Peki 400 oda kapasiteli planlanan otel yeni planla birlikte sadece 200 odalı inşa edilmiş. Antakya’da 1930’lardan sonra yapılan en geniş çaplı kazı çalışmasına ev sahipliği yapan The Museum Hotel Antakya, dünyanın en büyük tek parça zemin Mozaik eserine sahip olması ile büyük bir önem taşıyor.

Müze Oteli ne demek?

Müze otel nedir, diye sorarsanız da cevap olarak şöyle söyleyebiliriz. Ülkemizdeki müze otel kategorisinde yer alan tesisler yukarıda da bahsettiğimiz gibi hem yakın dönemde içinde yaşanmışlıkları barındıran etnoğrafik eserlere sahip tesisler hem antik dönem eserleri ile iç içe olan tesislerden oluşuyor.

Ayan Meyan ne demek?

Adını “ayan beyan” (apaçık ortada) tabiri ile yöre bitkilerinden olan meyan köküyle birleştiren bir kelime oyunundan alan mekân, ışıltılı cam duvarlarının ardında bölgenin 2.300 yıllık tarihini gözler önüne seriyor.

The Museum Hotel ne zaman açıldı?

The Museum Otel Antakya Nisan ayında açılacak!

You might be interested:  Antalya Kale Içine Nasıl Gidilir?

Nisan ayında açılacak otelin adı The Museum Otel Antakya olacak, işletmesini ise Asfuroğlu ailesi üstlenecek.

By otelin sahibi kim?

Bayraktar ailesinin kurduğu Group yatırımları İnşaat, Turizm, Sağlık, Akaryakıt ve konut sektörlerinde artarak devam etmektedir.

Bebek Oteli kim satın aldı?

İstanbul’un sembollerinden olan Bebek Oteli, film yapımcısı ve The Stay Otelleri’nin sahibi Muzaffer Yıldırım satın aldı. Bir süreden beri satılacak mı, yeni bir işletmeciye mi verilecek tartışmaları ile gündemde olan İstanbul Bebek Otel’i, film yapımcısı ve The Stay Otellerinin sahibi olan Muzaffer Yıldırım aldı.

Ömer Tosun kimdir?

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin yönetim kurulunda yer alan, Kapadokya Altyapı ve Hizmet Birliği Turizm Komisyonu üyesi olan, DEİK Brezilya İş Konseyi başkan yardımcılığını da yürüten Ömer Tosun, 2013 yılından bu yana ise Kayseri ve Nevşehir bölgesinin Brezilya fahri konsolosluğunu yürütüyor.

Bebek otelin sahibi kim?

BEBEK OTEL’İN SAHİBİ KİMDİR? Bir başka otel zincirinin daha sahibi olan Muzeffer Yıldırım, Bebek Otel’in sahibidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.