Antakya Nasıl Gidilir?

Antakya’ya Nasıl Gidilir? Hatay Havalimanı’ndan Antakya’ya ulaşmak için 25km’lik bir yol gitmeniz gerekmektedir. Antakya Hatay’ın büyükşehir olmadan önceki merkezidir. Bu bakımdan ilçeye ulaşım çok rahat sağlanmaktadır.
Antakya’ya nasıl gidilir alternatifleri arasında havayolu taşımacılığı da bulunuyor. Pek çok bölgeye kısa süreli ulaşım sağlayan ve gün geçtikçe daha da aktif hala gelen havayolu şirketleri başta İstanbul olmak üzere, İzmir ve Ankara gibi büyük illerden Hatay Havalimanı’na uçuyor.

Antakya’ya nasıl gidebiliriz?

Hatay Otogarı, Antakya ilçesinde olduğu için otobüsünüzden indikten sonra Antakya’ya varmış olacaksınız. Antakya’ya gitmek için diğer bir ulaşım seçeneği ise uçak yolculuğudur. Türkiye’deki pek çok havalimanından uçağınıza binerek Antakya’ya 25 km mesafede bulunan Hatay Havalimanı’nda inebilirsiniz.

Antakya Otogar hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antakya Otogarı yakınından geçiyor: 108, 113, 120, 127.

Antakya hangi şehre yakın?

Antakya, Hatay’ın ilçesidir. 2021 Antakya Nüfusu:393.634’dır. Antakya ilçesi kuzeyde Arsuz, Belen ve Kırıkhan, doğuda Reyhanlı, güneyde Altınözü ve Defne, batıda Samandağ ile komşudur.

Hatay Havalimanından Antakya nasıl gidilir?

Hatay Havalimanı Ulaşım: Hatay Havalimanı’ndan Antakya Şehir Merkezine ve İskenderun’a gitmek için Havaş Otobüslerini kullanabilirsiniz. Havaş otobüsleri Hatay Havaalanına inen her uçak için hizmet vermektedir.

You might be interested:  Van - Antalya Uçak Bileti Ne Kadar?

Antakya Ne zaman gidilir?

İl en fazla yağışı ocak ayında alır. Deniz suyu sıcaklığı ise yıllık ortalama 22 derecedir. Hâkim rüzgâr yönü güneybatı olan Hatay’da nem oranı yaklaşık %70’tir. Kentte Akdeniz iklimi hakim olduğu için dört mevsim ziyaret edilebilen yerler arasındadır.

Hataya uçak var mı?

Hatay Uçak Bileti

Hafta içi ve hafta sonu AtlasGlobal, Onur Air, Pegasus, THY ve diğer hava yollarının uçuş hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Hatay kart ne kadar?

Hatay Büyükşehir Belediye otobüslerine yapılan zamlar halkı gerçekten zor durumda bırakıyor. 2’60 lira olan öğrenci biniş ücreti önce 3,02 liraya çıkartıldı şimdi de 3,47. Her ay sadece ulaşıma 180 lira ödemek zorunda kalıyoruz.

Antakya Otogar hangi mahallede?

Hatay Otogarı Nerede? Nasıl Gidilir? Yol Tarifi. Yukarıdaki Hatay Otogarı ulaşım haritasını kullanarak Ekinci Mahallesi Şükrü Balcı Caddesi üstünde bulunan Hatay Şehirlerarası Otobüs Terminaline pratik yol tarifi alabilirsiniz.

Hatay Antakya Otobüs biletleri ne kadar?

En Ucuz Hatay (Antakya) – Of Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Bilet Fiyatı Ortalama Sefer Süresi
Cesur Bingöl Seyahat 500,00 TL 21 Saat 55 Dakika
Malatya Zafer Turizm 550,00 TL 19 Saat 40 Dakika
Ali Osman Ulusoy 610,00 TL 21 Saat 45 Dakika
Has Turizm 610,00 TL 21 Saat 15 Dakika

Hatay Kürt mü?

Hatay nüfusu kozmopolit bir yapıya sahiptir. Kentin yerlileri arasında Türkler, Araplar, Kürtler, Hristiyan Araplar, Ermeniler bulunmaktadır. Hatay’ın çoğunluk nüfusunu Türkler oluşturmaktadır. İskenderun, Antakya, Dörtyol, Yayladağ, Reyhanlı, Erzin, Belen, Kırıkhan, Hassa ilcelerinde Türkler çoğunluktadır.

Antakya neyi ile meşhur?

Antakya Yöresel Lezzetleri

 • Adesiye.
 • Arap Kebabı
 • Aşür.
 • Bahtenis Dolması
 • Baklalı Bulgur Aşı
 • Biberli Ekmek.
 • Domatesli Aş
 • Dolma.
 • You might be interested:  Antakya Otogara Nasıl Gidilir?

  Hatay Antakya deniz var mı?

  Antakya Çevlik plajı olarak bilinen Antakya plajı, Türkiye’nin en uzun plajıdır. 14km uzunluğundaki bu plaj, Asi nehrinin taşıdığı yumuşacık kumu içeriyor.

  Havaş Hatay ne kadar?

  Hatay Havaaalnı Havaş Servisleri uçağın inişinden 25 dakika sonra havalimanından şehir merkezine hareket etmektedir. Havaş Yolculuk Süresi ve Havaş Ücreti : 40 dakika sürmekte olup Hava koşullarına ve trafik durumuna göre değişmektedir.

  Hatay Antakya Havaş nereden kalkıyor?

  HAVAŞ otobüs hattının ilk durağı Hatay Havalimani olup son durağı Havaş – Durmuş Debboğlu durağıdır. HAVAŞ (Antakya), her gün çalışıyor. Ek bilgi: HAVAŞ hattında 5 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 25 dakika.

  Havaş kaç saat çalışıyor?

  HAVAŞ otobüs hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 06:15’da çalışmaya başlıyor ve 19:00’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün. Güncel gerçek zamanlı saatleri bulmak ve güzergah haritasını görmek için aşağıdaki HAVAŞ otobüs duraklarlarından birini seçin.

  Hatay otogardan şehir merkezine nasıl gidilir?

  Otogardan 113 no’lu halk otobüsüne binerek son durak olan Maksim Kavşağı’nda inebilir ve buradan HAVAŞ servis otobüslerine binebilirsiniz. Otogardan hareket eden halk otobüsleri yaklaşık 20-25 dakikada şehir merkezine varmaktadır.

  Hataya hangi otobüs firmaları gidiyor?

  Hatay (Antakya) Seferi Yapan Otobüs Firmaları

 • Adıyaman Gülaras.
 • Adıyaman Öz Gülaras Turizm.
 • Best Van.
 • Best Van Turizm.
 • Cesur Bingöl.
 • Cizre Nuh İtimat.
 • CSR Seyahat.
 • Efe Tur.
 • Istanbul Antakya otobus bileti ne kadar?

  En ucuz İstanbul – Hatay (Antakya) otobüs bileti 500,00 TL’dir.

  Hatay otobüs bileti ne kadar?

  En Çok Tercih Edilen İstanbul – Hatay Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması İstanbul Hatay Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
  Hatay Nur Seyahat 400 TL 16 sa
  Sas Seyahat 380 TL 16 sa
  Hatay Günsas Turizm 400 TL 16 sa
  Lüks Nur Seyahat 390 TL 16 sa

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.