Antalya Da Hava Nasıl?

ANTALYA HAVA DURUMU NASIL? Antalya’da yaşanan kuvvetli rüzgar ve fırtınanın bu sabah saatlerinden itibaren azalması bekleniyor. Bugün Antalya’da sıcaklığın 17 derece olması beklenirken; Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava olacağı tahmin ediliyor.

Antalyada en soğuk hava kaç derece?

Antalya’da etkili olan soğuk hava 3 Şubat 1950 tarihinde eksi 4.5 derece ile kırılan soğuk rekorunu geçti. 26 Ocak gecesi Aksu’da toprak sıcaklığı eksi 5’i görerek yeni bir rekora imza attı. Meteoroloji ayrıca 26 Ocak gecesi Kemer’in de eksi 3’ü gördüğünü, bunun da bir rekor olduğunu bildirdi.

Antalya Hava ne zaman soğuyacak?

Serin mevsim 3,9 ay uzunluğundadır ve 28 Kasım tarihinde başlayıp 25 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 19°C altındadır. Antalya bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 6°C iken yüksek sıcaklık 15°C düzeyindedir.

Haziran ayında havalar nasıl olacak Antalya?

Ortalama en yüksek sıcaklığın 30,7°C ortalama en düşük sıcaklığın ise 19,6°C düzeyindedir. Özellikle 10.00 ve 14.00 arasında havanın çok sıcak olduğu bölgede sıcaklığı ortalama 23,9°C olan Akdeniz sularında serinleyebilirsiniz.

You might be interested:  Adana Martı Nasıl Kiralanır?

Döşemealtı’nda hava durumu nasıl?

Genel Olarak Açık. En yüksek 37°C. Rüzgâr KKD, 10 – 15 km/saat.

Antalya kışı nasıl?

Kışlar bile ılığa yakın serinlikte geçer. Yazın hiç görülmeyen yağmur, Aralık, Ocak ayları ile çok nadir olarak ilk ve sonbahar aylarında sağanak halinde yağar. Yılın ancak 40-50 günü kapalı ve yağışlıdır.

Türkiye’nin en sıcak yeri neresidir?

Türkiye’de geçen yılın en soğuk günü sıfırın altında 40 dereceyle Ardahan’ın Göle ilçesinde, en sıcak günü ise 47,3 dereceyle Şırnak’ın Cizre ilçesinde kayıtlara geçti.

Antalya kar yağar mı?

Antalya yazın yapılan uzun tatillerin merkezi. Kış aylarında şehir merkezinde kar göremesek bile yüksek kesimlerdeki ilçelerin de ve yaylarında kar yağışı yaşanıyor.

Antalya en sıcak kaç derece oldu?

Antalya’da termometrelerin 42 dereceye ulaştığı geçen cumartesi, yılın en sıcak günü oldu. Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürü Mehmet Latif Gültekin, ‘Geçen hafta yılın en yüksek sıcaklık değerlerini gördük. Antalya’da sıcaklık 41- 42 derecelere kadar ulaştı’ dedi.

Eylülde Antalya sıcak olur mu?

Eylül ayında Antalya’da yağmura yakalanma riskiniz yaz aylarına göre çok daha yüksek. Bu ay da en yüksek sıcaklık 31 derece iken en düşük sıcaklık ise 19 derecedir. Ancak yaz mevsimine göre güneşlenme süresi de düşer. Ortalama güneşlenme süreci yaklaşık 9 saattir.

Haziranda Antalya sıcak mı?

Haziran yaz sıcağının başladığının habercisidir; uzun güneşli günler ve yüksek sıcaklıklar. Genellikle sıcaklık rahatsız edici değildir ve Antalya’da temmuz ve ağustos ayları gibi yüksek nem oranı yoktur Yılın en uzun günleri bu ay içerisindedir ve hava bazen akşam 21.00 gibi kararır.

Antalya kışın kaç derece ortalama?

Yazın ortalama sıcaklık 28-36 derece arasındadır. Öğle saatlerinde termometrenin 40 derecenin üzerine kadar çıktığı görülür. Ocak ayında ise sıcaklık ortalama 10-20 derece arasında değişir.

You might be interested:  Antalya Sağlık Çalışanlarına Otobüs Ne Zamana Kadar Ücretsiz?

Haziran ayında denize girilir mi?

Yaz dendiğinde akıllara ilk gelenler ise elbette ki deniz, kum ve güneş! Yani bazılarımızın sorduğu “Haziranda tatile gidilir mi?” sorusunun cevabı kesinlikle evet!

Döşemealtı’nda hava sıcaklığı kaç derece?

Genel Olarak Açık. En yüksek 34°C. Rüzgâr GD, 10 – 15 km/saat.

Antalya Döşemealtı nöbetçi eczane hangisi?

Nöbetçi Eczane Listesi

 • Muratpaşa. PORTAKAL ECZANESİ 0(242) 238-63-00.
 • Kepez. GÜLTALYA ECZANESİ 0(242) 334-32-07.
 • Konyaaltı DOLUNAY ECZANESİ 0(242) 227-99-09.
 • Döşemealtı ARKÖSE ECZANESİ 0(242) 421-38-33.
 • PINARLI ECZANESİ 0(242) 462-12-52. PINARLI MAH.
 • EMRE ECZANESİ 0(242) 572-59-99.
 • Antalya en sıcak kaç derece oldu?

  Antalya’da termometrelerin 42 dereceye ulaştığı geçen cumartesi, yılın en sıcak günü oldu. Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürü Mehmet Latif Gültekin, ‘Geçen hafta yılın en yüksek sıcaklık değerlerini gördük. Antalya’da sıcaklık 41- 42 derecelere kadar ulaştı’ dedi.

  Antalya kar yağar mı?

  Antalya yazın yapılan uzun tatillerin merkezi. Kış aylarında şehir merkezinde kar göremesek bile yüksek kesimlerdeki ilçelerin de ve yaylarında kar yağışı yaşanıyor.

  Kıbrıs kışın kaç derece?

  Aynı zamanda bir Akdeniz adasında yer almasından dolayı yaz mevsiminin sıcak ve kuru; kış mevsiminin ılık ve az yağışlı geçtiği Akdeniz İklimi görülür. Kuzey Kıbrıs’ın yıllık ortalama hava sıcaklığı 19.0 °C’ dir.

  Ekim’de hava nasıl olur Antalya?

  Antalya Ekim ayı içerisinde 25°C ile 30°C dolaylarında bir sıcaklığı vardır. Hava durumu ise coğunlukla güneşli ve sıcak olmakla beraber bazı günler hafif yagıslı olabilmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.