Antalya Da Nerede Yangın Var?

Yangınlar, Antalya’nın Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya sınırlarında 15 farklı noktada devam ediyor. Manavgat yangını ilçenin batısında Demirciler, Kızıldağ, Sırtköy, Beşkonak mahallelerini içine alacak şekilde sürüyor. Orman yangınları en çok hangi bölgede görülür?
Antalya’da Nerede yangın Var? Konyaaltı İlçesi Dutdibi mevkisinde saat 10.00 sıralarında, orman yangını çıktı. Yangın, kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü.

Antalya’da bugün yangın nerede oldu?

Antalya’nın Kaş ilçesinde çıkan orman yangını yaklaşık 6 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Antalya’nın Kaş ilçesinde Yeşilköy Mahallesi’nde makilikte saat 12.00’de başlayan yangın rüzgarın etkisiyle Üzümlü ve İslamlar Mahallerindeki makiliğe sıçradı.

Antalya’daki yangınlar nerede?

Antalya’nın Kaş ilçesinde zeytinlik ve sazlık alanda çıkan yangın ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü. Ova Mahallesi Çayağzı mevkisindeki alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Dumanların fark edilmesi üzerine bölgeye Kaş Orman İşletme Müdürlüğü, Kaş ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi.

Antalya’da orman yangını nerede var?

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde, Tünektepe Teleferik Tesisleri’ne yakın bir bölgedeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Yangın, 4 uçak ve 5 helikopterle yapılan müdahale sonucu yaklaşık 45 dakikada kontrol altına alındı.

You might be interested:  Antalya Izmir Otobüs Bileti Ne Kadar?

Antalyada yangın hangi bölgede?

Antalya’nın Alanya ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına müdahale için bölgeye 1 yangın söndürme helikopteri, yaklaşık 200 orman işçisi ve 22 arazöz sevk edildi. Dere Mahallesi Susuz mevkiinde dağlık ve ormanlık alanda henüz bilinmeyen sebeple yangın çıktı.

Antalya’da bugün ne var?

Antalya Haberleri

 • Antalya’da denizin dibinden çıkardıklarını satıyor: Paraya para demiyor.
 • Antalya’da misafirler, otel sahibinin üzerine sandalyelerle yürüdü
 • Türklerin Google’da Rus turist aramaları
 • Antalya’da bakım için karaya çekilen tekne alev alev yandı
 • Antalya’da ambulans geç geldi deyip kendini yaktı
 • Antalya’da yangın durdu mu?

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Antalya’nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinde 10 gündür süren orman yangınlarının kontrol altına alındığını açıkladı. Bakan Pakdemirli, ‘Antalya Manavgat ve Gündoğmuş yangınları kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

  Antalya’daki yangın kontrol altına alındı mı?

  Menteşbey Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangına, havadan ve karadan müdahale edildi. Yıldırım düşmesi sonucu çıktığı değerlendirilen yangına müdahalede 2 uçak, 2 helikopter, 5 arazöz, 2 su tankı, 2 ikmal aracı, 5 pikap ile bir iş makinesi kullanıldı.

  Antalya orman yangını ne zaman başladı?

  2021 Türkiye orman yangınları, 28 Temmuz 2021’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Türkiye’nin birçok şehrine yayılan orman yangınları.

  Kaş’ta yangın Var mı?

  Antalya’nın Kaş ilçesinde makilikteki yangının, iki farklı noktada çıktığı ve yerleşim yerlerinden uzak olduğu öğrenildi. Yeşilköy ile Üzümlü mahalleleri arasında kalan Hayıtlı mevkisi ile Kınık mahallesi Doğular mevkisinde devam eden yangın, kısmen kontrol altına alındı.

  Manavgatta yanan yerlere ne oldu?

  28 Temmuz’da başlayan Manavgat yangını, Gündoğmuş, İbradı, Akseki ve Alanya ilçeleriyle toplamda 59 mahalledeki yerleşim noktalarını da içine alan 75 bin hektarda etkili oldu. 10 gün süren yangında yerleşim yerleri ve tarım alanları haricinde 58 bin hektar orman yok oldu.

  You might be interested:  Antakya Hangi Ilçeye Bağlı?

  Antalya’da ne kadar orman yandı?

  Antalya’da 58 bin hektar alan yandı

  Yangında ağaçların yanı sıra insanların hayatını kaybettiğini, hayvanların, evlerin yandığını, tabiattaki varlığın yok olduğunu anımsatan Dikici, ‘Önce Manavgat’ta, ardından Akseki’de başlayan ve bölgedeki ilçeleri de içine alan yangında 58 bin hektar ormanlık alanımız yandı.

  Manavgatta ne kadar alan yandı?

  Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün çıkan orman yangınında yaklaşık 6 hektarlık alanın yandığı bildirildi. Manavgat ilçesi Taşağıl Kızıldağ Çorak mevkiinde dün öğle saatlerinde başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerinde kontrol altına alınan orman yangınında 6 hektar dolayında ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi.

  Manavgatta nerede yangın cikti?

  Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’den Açıklama

  Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli; ’37 derece sıcaklığın yüzde 14 nemin bulunduğu 50 kilometre hızla esen bir rüzgâr ile karşı karşıyayız. Yangın 4 noktadan çıktı. İlki Yeniköy, ikincisi Sarılar, üçüncüsü Baraj bölgesi, dördüncüsü ise Gebece bölgesi.

  Gündoğmuş ta yangın nerede?

  Ortakonuş Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 29 Temmuz’da çıkan yangın rüzgarın etkisiyle yayıldı. Sarp bölgede yer aldığı için alevlere müdahale güçlükle yürütülüyor.

  Manavgat yangın nerede çıktı?

  Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangın saat 12.05 sıralarında Yeniköy, Sarılar, Baraj bölgesi ve Gebece bölgesinde eş zamanlı çıktı. Yangınlara 13 dakika içinde müdahale edildi. Kalemler, Yeniköy, Çolaklı ve Evrenseki mahallesinin kuzey kısmı boşaltıldı. Dumandan ve alevlerden 53 kişi etkilendi.

  Alanya’da yangın nerede var?

  Ekipler, Asmaca Kepez Sokak mevkisinde yaklaşık 5 metrekare, Çalıkoluk mevkisinde yaklaşık 5 metrekare, Ardıç Evliya mevkisinde 15 metrekarede çıkan orman yangınlarına müdahale etti.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.