Antalya Gundogmus Belediye Baskani Hangi Partiden?

Cevap : Antalya gündoğmuş belediye başkanı hangi partiden sorusunun cevabı: Antalya gündoğmuş belediye başkanı Mehmet Özeren AK PARTİLİDİR. Bu cevaba 0 yorum yazıldı.

Gundogmus ilcesi hangi parti?

Gündoğmuş, Antalya

Gündoğmuş
Belediye başkanı Mehmet Özeren (Ak Parti)
Yüzölçümü
Toplam 1,323 km² (510 mil²)
Rakım 890 m (2.910 ft)

Gündoğmuş ilçesi hangi ile bağlı?

Gündoğmuş, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde bulunan Antalya ilinin yaklaşık 8.000 nüfuslu bir ilçesidir. Gündoğmuş ilçesi, Antalya’nın ilçelerinden güneyinde Alanya, kuzeyinde Akseki ve batısında Manavgat ilçeleriyle birlikte doğusunda da Konya’nın Hadım ve Bozkır ilçeleriyle komşudur.

Antalya ilçe belediyeleri hangi parti?

Antalya Büyükşehir Belediyesi

1.708.975
Adaylık
Kıs. Parti
CHP Cumhuriyet Halk Partisi
AK PARTİ Adalet ve Kalkınma Partisi

Antalya Gündoğmuş hangi Türk boyundan?

1820 yıllarına doğru bu oymak çoğaldıkça güneye kıyıya doğru inmişler ve bugünkü Manavgat köylerini meydana getirmişlerdir.” Bu kaynağa göre Gündoğmuş ve köylerinin meydana getiren insanların Horasan Türkmenleri olduğu, Gündoğmuş ve çevresinin Manavgat’tan ve sahil şeridinden daha önce Türkleştiği sonucunu

Antalya Manavgat hangi boydan?

Bozahmetli Yörük Aşireti | Antalya-Manavgat-Akseki-Seydişehir-Beyşehir-Serik. Bozahmetli Yörük Aşireti, Anadolu Selçukluları döneminde Orta Asya’dan gelerek Toroslara yerleşen Oğuz boylarından olup, Antalya-Konya bölgesinde göçebe, yarı göçebe ve yerleşik olarak yaşarlar.

Gündoğmuş ilçesi nasıl bir yer?

Akdeniz bölgesinde bulunan Gündoğmuş, Antalya ilinin ilçesidir. 1323 km yüz ölçümüne sahip olan ilçe kuzey doğusunda Konya, batıda Manavgat güneyde ise Alanya bulunmaktadır. Batı Torosların, geyik dağı eteğine kurulmuş olan bir ilçedir. Coğrafi koşulları diğer ilçelere oranla farklılık göstermektedir.

You might be interested:  Adana Mobilya Fuarı Ne Zaman?

Antalya’da kaç tane belediye var?

Antalya ilinde 19 tane ilçe vardır.

Kepez Belediye Başkanı kim?

Hakan Tütüncü (d. 15 Haziran 1979, Almanya) Türk siyasetçidir. 2009’dan bu yana Antalya’nın Kepez ilçesinin belediye başkanıdır.

Eski şehir hangi parti?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi

Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy oranı
CHP %52,3
AK PARTİ %45,14
SAADET %1,2

Leave a Reply

Your email address will not be published.