Antalya Hayvanat Bahçesi Nasıl Gidilir?

Antalya Hayvanat Bahçesi Nasıl Gidilir Antalya Hayvanat bahçesine şahsi aracınız ile ulaş mak için Burdur Kepezaltı yolu üstünde bulunan Ferro Krom fabrikası önündeki kavşaktan sola dönerek tali yola girip yaklaşık 2 kilometre gittikten sonra hayvanat bahçesinin giriş kapısına ulaşabilirsiniz.
Antalya Hayvanat Bahçesi Nasıl Gidilir? Döşemealtı’na bağlı olan Kepezaltı piknik sahasında yer alan hayvanat bahçesine toplu taşıma ya da arabayla gidilebiliyor. Antalya merkezden, 5,6 ve 11 numaralı Cezaevi – Fatma Pırıltı güzergahına giden otobüslere binip son durakta indikten sonra beş dakika yürüyüş mesafesi ile ulaşım sağlanabilir.

Antalya Hayvanat Bahçesi hangi tramvay?

T1A, Kepez bölgesinde bulunan Antalya Hayvanat Bahçesi konumuna giden son Tramvay aracıdır. 00:43 civarında buradan geçer.

Antalya Hayvanat Bahçesi hangi durak?

15160 – Fatih durak, Kepez içindeki Hayvanat Bahçesi konumuna en yakındır.

Antalya Hayvanat Bahçesi giriş ücreti ne kadar?

Kendi özel aracınız ile Antalya Hayvanat Bahçesine girmek istediğiniz taktirde ödemeniz gereken tutar 15 TL olarak belirlenmiş. Tam giriş ücreti 5 TL, öğrenci giriş ücreti ise 2 TL olarak görülmektedir.

You might be interested:  Izmir Antalya Uçak Bileti Ne Kadar?

Antalya Hayvanat Bahçesi saat kaça kadar açık?

Hafta sonu kapalı olacak Antalya Hayvanat Bahçesine ziyaretler hafta içi yapılabilecek. KISITLAMA SAATLERİNE UYGUN YAPILACAK Hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında açık olacak ziyaretlerde 65 yaş üstü vatandaşlar 10.00-13.00 arası, çocuk gurubu ise 13.00-16.00 arasında ebeveynleri eşliğinde ziyaret edebilecek.

Hayvanat Bahçesi kaç TL?

Darıca Hayvanat Bahçesi tam giriş ücreti 160 TL’dir. Darıca Hayvanat Bahçesi 65 yaş üstü giriş ücreti 110 TL’dir. Darıca Hayvanat Bahçesi engelli giriş ücreti 40 TL’dir.

Antalya Hayvanat Bahçesi kimlere ücretsiz?

* 12 yaş altı okulları ile gelen öğrenci gruplarından ücret alınmaz sadece getiren araçtan ücret alınır.

 • * Orman Genel Müdürlüğü, Gazi ve Şehit yakınları ile Engelli Bireyler ücretsiz giriş yaparlar. (
 • * Emniyet Genel Müdürlüğü, Askeriye ve Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına %50 indirim uygulanır.
 • Antalya Hayvanat Bahçesi hangi ilçede?

  Antalya Hayvanat Bahçesi Döşemealtı İlçesinde Ziyaretçilerine Kapılarını Açıyor.

  Antalya Hayvanat bahçesinde neler var?

  İçinde deve, ceylan, geyik, zebra, aslan, yaban koyunu, karaca, midilli atı, kurt, domuz, kaplan, puma, ayı, kanguru, timsah, yılan, yırtıcı kuş türlerine ait toplamda 100 adet hayvan barınağı bulunmaktadır. Her hayvan türü için özel ve geniş alanlar ayrılmış olup, etrafı tellerle çevrilmiştir.

  Antalya Hayvanat Bahçesi piknik yapılıyor mu?

  Yeşil alanlarda piknik yapmayınız.

  Hayvanat Bahçesi içerisinde piknik yapılması yasak olan yerlerde piknik yapmayın ve görevlilerle bu konuda tartışmayınız.

  Antalya Hayvanat bahçesinde kaç tane hayvan var?

  Geniş doğal yaşam alanlarıyla Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ve Doğal Yaşam Parkı’nda tam bir bahar havası yaşanıyor. 143 türde 1485 hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesinin nüfusu yeni üyeleriyle birlikte artmaya devam ediyor.

  You might be interested:  Adana Icin Sahur Ne Zaman?

  Hayvanat Bahçesi saat kaça kadar açık?

  Ziyaret saatleri: Haftanın her günü 10.00- 19.00 arasında giriş yapılabilmektedir. Son giriş saatini takiben hava kararana kadar da gezilebilir. Hayvanat Bahçesi her gün ziyarete açıktır.

  Antalya’da fil var mı?

  Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ne bir zürafa var ne de bir fil! Hayvanat bahçesinin en temel hayvanları olan fil ve zürafa Türkiye’nin ikinci en büyük hayvanat bahçesinde yok!

  En büyük Hayvanat Bahçesi nerede?

  1. Gaziantep Hayvanat Bahçesi: 1 milyon metrekarelik bir alana kurulan Gaziantep hayvanat Bahçesi, Avrupa’da ikinci, Türkiye’de birinci en büyük hayvanat bahçesidir. Hayvanat bahçesinde, 300 türde 7000 civarı hayvan yaşamaktadır.

  Antalya Kepez in neyi meşhur?

 • Kaleiçi.
 • Lower Duden Waterfalls.
 • Sapadere Kanyonu.
 • Perge Antik Kenti.
 • Antalya Müzesi.
 • Kurşunlu Şelaleleri.
 • Konyaaltı Plajı
 • Termessos Kaplıcaları
 • Hayvanat Bahçesi hafta sonu açık mı?

  Hayvanat bahçesi şimdilerde de açık ve ziyarete gelenleri ağırlıyor; ancak sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu hafta sonları kapalıdır.

  Antalya Tramvay otogara gidiyor mu?

  Otogar Varsak Tramvay Hattı İstasyonları

  Antalya Havalimanı Tramvay Hattı ile ; Otogardan ve Şehir Merkezinden çok rahat ve kolay bir şekilde Antalya Havalimanı İç hatlar Terminaline ve 1. Dış Hatlar Terminaline (T1) ulaşım sağlanmıştır.

  Gaziantep Hayvanat Bahçesi kaça kadar açık?

  Hayvanat Bahçemiz zorlu geçen kış aylarının ardından yaz sezonunu açmıştır. İşte Yaz Sezonu Hayvanat Bahçesi giriş saatlerimiz. Hafta içi Sabah saat 09.00 Akşam 18. 00 iken haftasonu sabah saat 09.00 akşam saat 19.00′ a kadar ziyaretçilerini bekliyor

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.