Antalya Yağmur Ne Zaman Yağacak?

YANGIN BÖLGESİNDE YAĞMUR NE ZAMAN YAĞACAK? Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, orman yangınlarından büyük ölçüde etkilenen Antalya, Adana, Isparta ve çevresinde 7 Ağustos Cumartesi günü bölgesel yağış bekleniyor.

Antalya’ya ne zaman kar yağacak 2022?

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘Antalya’da beklenen yağışların 24 Ocak 2022 akşam ve gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, 70 ila 100 metre ve üzeri rakımlı yerlerde kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Antalya Hava ne zaman soğuyacak?

Serin mevsim 3,9 ay uzunluğundadır ve 28 Kasım tarihinde başlayıp 25 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 19°C altındadır. Antalya bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 6°C iken yüksek sıcaklık 15°C düzeyindedir.

Antalyada en soğuk hava kaç derece?

Antalya’da etkili olan soğuk hava 3 Şubat 1950 tarihinde eksi 4.5 derece ile kırılan soğuk rekorunu geçti. 26 Ocak gecesi Aksu’da toprak sıcaklığı eksi 5’i görerek yeni bir rekora imza attı. Meteoroloji ayrıca 26 Ocak gecesi Kemer’in de eksi 3’ü gördüğünü, bunun da bir rekor olduğunu bildirdi.

You might be interested:  Antalya Hızlı Tren Ne Zaman?

Eylül sonu Antalya nasıl olur?

Eylül ayında Antalya’da yağmura yakalanma riskiniz yaz aylarına göre çok daha yüksek. Bu ay da en yüksek sıcaklık 31 derece iken en düşük sıcaklık ise 19 derecedir. Ancak yaz mevsimine göre güneşlenme süresi de düşer. Ortalama güneşlenme süreci yaklaşık 9 saattir.

Antalya merkeze kar yağar mı?

Antalya yazın yapılan uzun tatillerin merkezi. Kış aylarında şehir merkezinde kar göremesek bile yüksek kesimlerdeki ilçelerin de ve yaylarında kar yağışı yaşanıyor.

Antalya nemli mi?

45 derece sıcaklık ve yüzde sekseni aşan nem, yaz aylarında Antalyalıların adeta normalidir. Bu arada bilmelisiniz ki havası gibi insanı da sıcak kanlıdır Antalya’nın. Şehir değiştirmek için Antalya’yı seçmişseniz, bu harika kentte sıcacık günler sizi bekliyor olacak.

Mart ayında Antalya nasıl olur?

Mart bir aslan gibi gelir ve bir kuzu gibi çıkar, bu nedenle ayın başında, öğleden sonraları güneş ışığı ile karıştırılmış yağmurlu günler olabilir. Sıcaklıklar, özellikle akşamları serin olma eğilimindedir ve deniz suyu sıcaklıkları, rahatça yüzmek için hala çok düşüktür.

Antalya’da kaç tane ilçe var?

Antalya ilinin ilçeleri; Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez’dir.

Antalya kışı nasıl?

Kışlar bile ılığa yakın serinlikte geçer. Yazın hiç görülmeyen yağmur, Aralık, Ocak ayları ile çok nadir olarak ilk ve sonbahar aylarında sağanak halinde yağar. Yılın ancak 40-50 günü kapalı ve yağışlıdır.

Türkiye’nin en sıcak yeri neresidir?

Türkiye’de geçen yılın en soğuk günü sıfırın altında 40 dereceyle Ardahan’ın Göle ilçesinde, en sıcak günü ise 47,3 dereceyle Şırnak’ın Cizre ilçesinde kayıtlara geçti.

Dünyanın en sıcak yeri neresi?

El Aziziye-Libya

You might be interested:  Adana Kısır Nasıl Yapılır?

Libya’nın başkenti Trablusgarp’ın sadece 40 kilometre güneyinde yer alan El-Aziziye Bölgesi dünyanın en sıcak yeri. 13 Ekim 1922’de ölçülen sıcaklık 57.8 dereceydi.

Antalya kar yağışı var mı?

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Antalya’da beklenen yağışların 24 Ocak 2022 akşam ve gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, 70 ila 100 metre ve üzeri rakımlı yerlerde kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Ekim ayında Antalya hava nasıl olur?

Antalya Bölgesinde Ekim Hava Durumu Türkiye. Günlük yüksek sıcaklık 6°C ile 29°C düzeyinden 23°C düzeyine düşer ve nadiren 19°C altına iner veya 33°C üstüne çıkar.

Eylül’de nerenin denizi sıcak olur?

Alanya – Side. Antalya’nın en doğusunda bulunan tatil yerleri Eylül ayında dahi oldukça sıcaktır. Özellikle Side ve Alanya’da Ekim ayı ortasına kadar denize girebilirsiniz.

Eylülde havalar nasıl olur 2022?

Hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir. Yağışın yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülmektedir.

Mayıs ayında Antalya’da hava nasıl olur?

Genel olarak Mayıs ayında hava oldukça keyiflidir; gün içinde sıcaklık asla rahatsız edici derecede çıkmaz ya da inmez ve nadir yağışlı görülür. Deniz hala oldukça soğuk, ama sezonun ilk deniz deneyimini yaşayabilirsiniz. Antalya plaj kulüpleri açık ve sizleri bekliyor.

Nisan ayında Antalya’da hava nasıl olur?

Antalya Nisan Ayı gündüz sıcaklık ortalaması 21 Derecedir. Genel itibariyle güneşli hava, ılımandır. Deniz istenilen derecede sıcak olmasa da girilmesi kişisel tercihtir. Bu dönemde denize giren bir çok tatilsever mevcuttur.

Antalya kar yağışı var mı?

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Antalya’da beklenen yağışların 24 Ocak 2022 akşam ve gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, 70 ila 100 metre ve üzeri rakımlı yerlerde kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

You might be interested:  Hatay Usulü Kömbe Nasıl Yapılır?

Ekim ayında Antalya sıcak olur mu?

Antalya Ekim ayı içerisinde 25°C ile 30°C dolaylarında bir sıcaklığı vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.