Antalya Yangınını Kim Yaptı?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da başlayan orman yangınlarıyla ilgili Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, ilçe merkezindeki yangını çıkardığı belirlenen 16 yaşındaki şüpheli tutuklandı. Öte yandan Denizli’de de boş arazide yangın çıkarmaya çalıştığı belirlenen zanlı da tutuklandı.

Antalya yangın kim yaptı?

Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’yi kız arkadaşının kaydettiği ses kaydı ele verdi.

Antalya Manavgat yangınını kim çıkardı?

Geçen yaz Türkiye’yi sarsan orman yangınlarının ilki olan Manavgat yangınını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki C.Y. tahliye edildi. Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen orman yangınını çıkarttığı iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki C.Y. adlı çocuk, yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye edildi.

Antalya yangını kim yaktı?

Manavgat’ta Merkez Kavaklı Mahallesi’nde çıkan yangınla ilgili 30 Temmuz’da gözaltına alınan 16 yaşındaki C.Y. ‘kasten orman yakmak’ suçundan tutuklanmıştı. Akseki’de ise yangını çıkardığı şüphesiyle gözaltına alınan Ali Y. isimli şüpheli de 9 Ağustos’ta çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince aynı suçtan tutuklanmıştı.

Manavgat ı kim yakiyor?

Antalya’ya bağlı Akseki ilçesinde, büyük Manavgat yangınıyla eş zamanlı başlayan orman yangınını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Tüzün’ü ihbar eden Özlem Taşdöven (40), ilk kez konuştu. Ali Tüzün’ün sevgilisi olduğu yönündeki iddialara da cevap veren Özlem Taşdöven ‘Ben vatandaşlık görevimi yaptım.

You might be interested:  Adana Demirspor Baskani Kim?

Orman Yanginlarini kim cikardi?

Yangınları terör örgütü PKK’ya bağlı ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ üstlendi. Bebek katili PKK’nın Ateşin Çocukları İnisiyatifi ismini verdiği oluşum bu hainliği sosyal medyadan yapılan paylaşımla üstlendi.

Türkiye’de yangınlar neden çıktı?

Nedenlerine baktığımızda yüzde 89’u insan, yüzde 11’i ise yıldırım gibi doğa olaylarından kaynaklı. İnsan kaynaklı olanlarda bahçe temizliği ve anız yakmak gibi faaliyetler öne çıkıyor. Ancak ormanda bırakılan bir cam parçası veya iyice söndürülmeyen bir sigara izmariti bile yangını başlatabiliyor.

Dünyanın en büyük yangını nerede oldu?

Büyük Londra Yangını – Vikipedi.

Türkiyenin en büyük yangını nerede oldu?

Türkiye’de ‘en büyük orman yangını’ olarak kayıtlara geçen ve 28 Temmuz’da çıkan Manavgat yangını, Gündoğmuş, Akseki ve Alanya ilçeleriyle toplamda 59 mahalledeki yerleşim noktalarını da içine alan 75 bin hektarda etkili oldu. Yangında yerleşim yerleri ve tarım alanları haricinde 58 bin hektar orman yok oldu.

Manavgat yangın sebebi nedir?

Antalya’nın Manavgat ilçesi Yeniköy Mahallesi çöplük yolunda saat 12.00’de çıkan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan orman yangını büyüyerek devam ediyor. Manavgat’taki yangının 4 farklı noktada başladığı ve poyraz nedeniyle hızla mahallelere ilerlediği bildirildi.

Yangın neden çıktı?

Dr. Doğanay Tolunay: “İnsanlar kasıtlı ya da ihmal / kaza gibi nedenlerle yangınlara yol açabilmektedir. Kasıtlı yangınlar yerleşim yeri ya da tarla açmak, terör ve kargaşa çıkarmak gibi nedenlerle çıkarılmaktadır. Uzun süreli yangın istatistiklerine göre tüm yangınların yüzde 10’u kasıtlı nedenlerle çıkarılmaktadır.

Yangın sebebi ne?

Nedenlerin başında yangına karşı önlemlerin alınmaması gelmektedir. Yangın elektrik kontağı, ısıtma sistemleri, LPG tüpleri (evlerde kullanılan tüp gazları) patlayıcı-parlayıcı maddelerin yeterince korunmaya alınmamasından doğmaktadır.

Manavgat yangını kaç gün sürdü?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde beş gündür süren orman yangınında Kalemler Mahallesi’nde bir çift evinde ölü bulundu. Fahri Yiğitokur ve eşi Alman asıllı Andrea Hartmann Yiğitokur’un ağır hasar gören evlerinde cansız bedenlerine ulaşıldı.

You might be interested:  Antalya Ilim Ve Kultur Dernegi Kimin?

Antalya’da yangın nerede çıktı?

Antalya’nın Kaş ilçesinde çıkan orman yangını yaklaşık 6 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Antalya’nın Kaş ilçesinde Yeşilköy Mahallesi’nde makilikte saat 12.00’de başlayan yangın rüzgarın etkisiyle Üzümlü ve İslamlar Mahallerindeki makiliğe sıçradı.

Manavgat yangını ne zaman başladı?

2021 Türkiye orman yangınları, 28 Temmuz 2021’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Türkiye’nin birçok şehrine yayılan orman yangınları.

Gündoğmuş daki yangın ne oldu?

Ekiplerin yangına müdahalesi karadan ve havadan devam ediyor. Alevler arasında kalan mahalle tahliye ediliyor. Antalya’nın Gündoğmuş ilçesi Ortakonuş Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 29 Temmuz’da çıkan yangın rüzgarın etkisiyle yayıldı. Sarp bölgede yer aldığı için alevlere müdahale güçlükle yürütülüyor.

Manavgat yangını ne halde?

Antalya. Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün süren yangında yanan evlerin yerine yenileri yapılarak sahiplerine teslim edilmeye başlandığını belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.