Hatay Antakya Expo Alanı Nerede?

Antakya Expo alanı 200 dönüm büyüklüğünde bir alana yayılmaktadır. Alan Antakya Merkeze 7.4 km, İskenderun Merkez’e 64 km Antakya Havaalanına 30 km mesafededir. İskenderun Expo alanı 100 dönüm büyüklüğünde bir alana yayılmaktadır.

EXPO 2022 Hatay nerede?

İskenderun Expo alanı 100 dönüm büyüklüğünde bir alana yayılmaktadır. Alan İskenderun Merkez’e 8.3 km, Antakya Merkez’e 60 km, Antakya Havaalanı’na 46 km mesafede Arsuz’un Karaağaç Mahallesindedir.

Expo Hatay giriş ücretli mi?

Ülkemizde ciddi ekonomik sıkıntıların yaşandığı, gelirgider dengesinin bozulduğu bu süreçte, EXPO alanlarına girişler ile programların ücretsiz olarak yapılmasına devam etme kararı aldık” ifadelerine yer verdi.

Expo Hatay giriş ücreti ne kadar?

Giriş ücretlerimiz 5-10 TL civarında yer alacak, 0-6 yaş çocuklar ücretsiz yararlanabilecek, 6-12 yaş grubunda ki gençler ise 5 TL gibi bir fiyata tabii olacak, 12 yaş üstü içinde düşündüğümüz ücret en fazla 10 TL. Gazi ve Şehit yakınları ile beraber 65 yaş üstü ücretsiz bir şekilde yararlanabilecekler.

Hatay Expo alanına nasıl gidilir?

Karayolu ağına sahip, İpek Yolu’nun Akdeniz’e açılan penceresi olan Hatay, dünya ticaretinde önemli bir rol üstlenmektedir. EXPO 2021 İskenderun alanına ulaşım konusunda da İskenderun otogarı 21 şehirlerarası otobüs işletmesi ile İskenderun’dan tüm Türkiye’ye karayolu ile seyahat edebilme olanağı sağlamaktadır.

You might be interested:  Antalya Nazım Hikmet Kongre Merkezine Nasıl Gidilir?

Expo açılımı ne demek?

Expo, ‘exposition’ kelimesinin kısaltılmışı; başlıca Dünya Fuarı olarak da bilinen ve 19. yüzyılın ortalarından beri düzenlenen organizasyondur. Türkçe karşılığı ‘sergi’dir.

EXPO 2022 Hatayda neler var?

Expo alanları içerisinde yer alacak katılımcı bahçeleri, tematik bitki bahçeleri, çiçek sergi alanları ve bitki müzesi gibi fonksiyonları ile ziyaretçilerin kendi bölgelerini daha yakından tanımalarının yanı sıra, yaşadıkları ülke ve iklime uzak bitkileri de görme ve onlar hakkında bilgi sahibi olma imkânı sunulacak.

Hatay Expo da ne var?

EXPO 2021 HATAY

 • Gastronomi Köyü
 • Açık ve Kapalı Fuar Alanları
 • Medeniyetler Bahçesi.
 • Tıbbi ve Aromatik Bitki Parkı
 • Kültür ve Sanat Sokağı
 • Biyolojik Gölet.
 • Hatay EXPO 2022 neler olacak?

  İki ayrı alanda yapıyoruz, Antakya Defne ve İskenderun Arsuz bandında 320 dönüm arazi içerisinde olacak. Burada gastronomi olacak, ekonomi olacak, tarım olacak, botanik olacak, eğlence olacak, eğitim, kültürel faaliyetler, el sanatları olacak.

  EXPO kaç yılda bir yapılır?

  Dünya EXPO’ları, 5 yılda bir düzenlenen ve evrensel EXPO olarak tanımlanan EXPO’lardır ve süreleri 6 aydır. Bu tür EXPO’lar son yıllarda 2000 Hannover, 2005 Aichi, 2010 Şanghay’da düzenlenmiş olup, 2015 yılında Milano’da düzenlenmiştir.

  Hatay EXPO 2022 ucretli mi?

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, EXPO alanlarına girişlerin ve alanlardaki programların ilerleyen günlerde de ücretsiz olacağını açıkladı.

  EXPO Hatay konser kim gelecek?

  Saat 21.30’da başlayacak Kenan Doğulu konseri ile eğlence doruklara ulaşacak. 2022’nin ilk konseri yine Antakya Expo alnında olacak. 1 Ocak Cumartesi saat 21.00’de sahne alacak olan Fatma Turgut şarkılarını Hataylılar için söyleyecek.

  EXPO Hatay hangi günler açık?

  Bu anlamlı konser Antakya’daki Expo alanında 1 Nisan Cuma akşamı saat 21.00’de başlayacak. İskenderun’daki Expo alanı, yine aynı gün, 1 Nisan akşamı, muhteşem bir konser ile kapılarını ziyaretçilere açacak.

  You might be interested:  Antalya Açıkhava Sahnesi Nerede?

  EXPO da ne sergilenir?

  EXPO’larda ürünler değil fi- kirler, kültürler ve dünyanın geleceği için projeler sergilenir. EXPO’nun en önemli özelliklerinden biri temasıdır. Geniş bir kapsama sahip olan bu temanın, tüm insan- lığı ilgilendirmesi ve evrensel nitelikte olması gerek- mektedir.

  EXPO 2023 nerede yapılacak?

  EXPO 2023 Kahramanmaraş, 23 Nisan – 31 Ekim 2023 tarihleri arasında Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde düzenlenecek olan etkinliktir. Fuarın ana teması “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” olarak belirlenmiş olup kültürleri bir araya getirmesi amaçlanmıştır.

  Expo Hatay kaç gün sürüyor?

  1 Nisan 2022 – 29 Ekim 2022.

  EXPO 2022 nerede yapilacak?

  World Expo 2022 Nerede? World Expo 2022 Dubai’de düzenlenecek olmakla beraber ilk kez bir Orta Doğu ülkesinde düzenlenmesi ile birlikte ayrı bir önem arz etmektedir. Dubai Expo 2022 için ülke sınırları içerisine 25 milyon kişinin ziyaret gerçekleştirmesi beklenmektedir.

  Expo nedir en son nerede yapılmıştır?

  Dünya EXPO’ları, 5 yılda bir düzenlenen ve evrensel EXPO olarak tanımlanan EXPO’lardır ve süreleri 6 aydır. Bu tür EXPO’lar son yıllarda 2000 Hannover, 2005 Aichi, 2010 Şanghay’da düzenlenmiş olup, 2015 yılında Milano’da düzenlenmiştir.

  Expo amfi kaç kişilik?

  Tarihi mimariden esinlenerek kurgulanan amfi tiyatro 3500 kişi kapasitesinde planlanmıştır. Birçok ulusal ve uluslararası sanatsal ve görsel etkinliğin gerçekleşeceği bu alan bir cazibe merkezi olarak hizmet verecektir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.