Hatay Antakya Valisi Kim?

Valimiz Sayın Rahmi Doğan, 26 Ekim 2018 tarih ve 202 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Hatay Valiliğine atandı. Sayın Valimiz, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Hatay Antakya yöneticisi kimdir?

1966 yılında Amasya’da doğdu.

Hatay Valisi hangi parti?

Rahmi Doğan
36. Hatay Valisi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Yerine geldiği Erdal Ata
46. Kars Valisi

Valinin adı nedir?

Balikesir Valisi

Vali Göreve Başlama Tarihi
Hasan ŞILDAK 18 Haziran 2020

Hatay Valiliği Özel Kalem Müdürü kim?

Özel Kalem Müdürü, Necmettin ÇOLAK, 1980 yılında Antakya’da doğdu. Ortaöğrenimini Antakya’da tamamlayan Çolak, lisans eğitimini Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi BESYO bölümünden mezun olarak tamamladı.

Hatay ilinin eski adı nedir?

Etimoloji. Hatay, 1930’larda ortaya atılmış bir yer adıdır. Osmanlı döneminde bugünkü Hatay’ın kapsadığı topraklar İskenderun ve / veya Antakya olarak adlandırılıyordu.

Valinin görev süresi kaç yıldır?

Vali ve kaymakamların atama koşullarında da bir değişikliğe gidildi. 5 yıl SGK’lı çalışan herkes Vali, 5 yıl kamu görevi yapan her fakülte mezunu Kaymakam olarak atanabilecek. Kaymakam, ilçede Cumhurbaşkanının idari yürütme vasıtası olarak tanımlandı, hiçbir temsil yetkisi kalmadı.

Hatay il Kaymakamı kimdir?

1974 yılında Adana’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Adana’da tamamladı. 1996 yılında Gazi Üniversitesi İİBBF Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.Memuriyet hayatına 1997 yılında Öğretmen olarak başladı.

You might be interested:  Antalya Rize Maçı Hangi Kanalda?

Vali ne iş yapar?

Vali, illeri idare etmek için görevlendirilen kişidir. Valiler, illerin başında cumhurbaşkanlarını temsilen bulunur. İl içerisinde yer alan ve bakanlıklar tarafından görevlendirilen kişiler, valinin emri altında çalışır.

Vali ilde kim temsil eder?

Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teş- kilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliği- ne, 703 sayılı KHK’den 26 gün sonra, 28.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle eklenen 72/A maddesi ile “Vali ilde Devletin ve Cumhurbaşkanının temsilcisi ve idari yürütme vasıtası; kaymakam ilçede Cumhurbaşkanının temsilcisi ve

Türkiyede kaç tane vali var?

81 ilin Valilik ve 922 ilçenin Kaymakamlık bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Valinin 3 temel görevi nedir?

Kısaca Maddeler Halinde Valilerin Yetkileri

– Özel il idarelerinin denetimi yapmak. – Devlet adına tüm devlete ait olan kuruluşların il bazında denetimini yapmak. – Yetkili organlar adına kararlar almak ve bu kararları uygulamak için bildiri yayınlamak.

Hatay’da kaç vali yardımcısı var?

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, ülke genelinde 430 civarında mülki amirin görev yeri değişirken, bunlar içinde, ilimizden 8 Kaymakam ile 2 Vali Yardımcısı da bulunuyor.

Antakya kaymakamı kim oldu?

Antakya Kaymakamı Mustafa HARPUTLU ve Defne Kaymakamı Nevzat ŞENGÖK İlçemizdeki görevine yeni başlayan Kaymakam Yasin ÖZTÜRK’ü makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Yusuf izci kimdir?

YUSUF İZCİ KİMDİR? 1986 yılında Elazığ ili Palu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Palu ilçesinde tamamladı. 2009 yılında Marmara Üniversitesi İİBF İktisat bölümünden lisans eğitimi tamamlayıp aynı yıl T.C İçişleri Bakanlığı’nca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Erzincan İli Kaymakam Adayı olarak atandı.

Antakya Belediye Başkanı hangi partiden?

Antakya

241.521 751
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy oranı
AK PARTİ %55.2
CHP %42.5

Hatay il milli eğitim müdürü kimdir?

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mesut ÇERKO; Mesleki ve Teknik Eğitim Mezunlarını İzleme Sistemi (e-mezun) Bilgilendirme Toplantısına Katıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mesut ÇERKO; Tarım Alanı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısına Katıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.