Mersin E Nasıl Gidilir?

Mersin’e Nasıl Gidilir? Mersin’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mersin’e gelebilirsiniz. Mersin karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 932 km, Ankara’ya yaklaşık 482 km, İzmir’den ise yaklaşık 890 km uzaklıktadır.

Mersin merkezde gezilecek yerler nelerdir?

Renkli tarihi, enfes doğası, güzel iklimi, verimli toprakları, çalışkan ve yeniliğe açık sıcakkanlı insanları ile görmeye değer bir şehir. Listede görmeniz gereken en önemli yerlere yer verdim. Önce Mersin merkezde gezilecek yerleri sıraladım, vaktiniz varsa mutlaka ilçelerini de gezmeye vakit ayırın.

Hangi şehirlerden Mersin’e gidilir?

Mersin, Türkiye ‘nin dört bir yanından ulaşım bağlantısına sahip bir kent. Şehre hava yolu, kara yolu ve demir yolu ile ulaşılabiliyor. Mersin’e uçakla nasıl gidilir: Mersin şehir merkezine en yakın havalimanı Adana Şakirpaşa Havalimanı. Şehre 66 km uzaklıktaki havalimanı Mersin’in dış dünyaya açılan hava bağlantısını sağlıyor.

You might be interested:  Adana Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Ne Zaman Başlayacak?

Nereye Kadar Mersin’e uçakla gidilir?

Mersin’e uçakla nasıl gidilir: Mersin şehir merkezine en yakın havalimanı Adana Şakirpaşa Havalimanı. Şehre 66 km uzaklıktaki havalimanı Mersin’in dış dünyaya açılan hava bağlantısını sağlıyor. Adana Şakirpaşa Havalimanına Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Atlas Global, SunExpress ve Onur Air’in direkt seferleri bulunuyor.

Mersin’e nereden gidiliyor?

Mersin’e Nasıl Gidilir? Mersinden, karayolu ile Türkiye’nin her bölgesine ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Havayolu ulaşımı Mersin’e 67 km. mesafede olan Adana Şakirpaşa havaalanından sağlanmaktadır.

Havayolu Şirketleri Web
Onurair http://www.onurair.com.tr
Sun Express http://www.sunexpress.com.tr

Mersin uçakla nasıl gidilir?

Şehre hava yolu, kara yolu ve demir yolu ile ulaşılabiliyor. Mersin’e uçakla nasıl gidilir: Mersin şehir merkezine en yakın havalimanı Adana Şakirpaşa Havalimanı. Şehre 66 km uzaklıktaki havalimanı Mersin’in dış dünyaya açılan hava bağlantısını sağlıyor.

Bursadan Mersine giderken hangi şehirlerden geçilir?

Bursa ile Mersin arasındaki mesafe, otoyollarda 809 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 147 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 9 saat ve 26 dakika zaman alır ve Eskişehir, Demetevler, Erdoğan, adı?, Bozüyük, Satılmışoğlu ve Karacahöyük üzerinden geçer.

Ankaradan Mersine giderken nerelerden geçilir?

Ankara ile Mersin arasındaki mesafe, otoyollarda 486 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 147 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 5 saat ve 21 dakika zaman alır ve Kızılay Mah., Çiğdem Mah., Bahçelievler Mah., Gence, Şereflikoçhisar, Yenikent ve Pozantı üzerinden geçer.

Mersin Ne zaman gidilir?

Mersin’e ziyaret için en uygun zamanlar ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Yaz aylarında ziyaret ediyorsanız yüksek nemden dolayı terlemeniz olasıdır ve yanınıza bol kıyafet götürmeniz önerilmektedir.

Mersin biletleri ne kadar?

En Popüler Mersin Otobüs Rotaları

Mersin otobüs bileti mi aradınız? En ucuz Mersin otobüs bileti NeredenNereye.com’da! Otobüs firmalarını karşılaştırın, biletinizi online satın alın.
Rota Adı Ortalama Fiyatı Günlük Sefer Sayısı
Gaziantep – Mersin 190 TL 38
İstanbul – Mersin 340 TL 20
Ankara – Mersin 139 TL 16
You might be interested:  Antakya Osman Ötken Anadolu Lisesi Nerede?

Mersin’e en yakın havaalanı hangisi?

Maalesef Mersin / İçel şehrinde havalimanı bulunmuyor. Bu konuma en yakın havalimanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na karayolu ile 1 saat 2 dakikada ulaşabilirsiniz.

Istanbul Mersin uçak bileti kaç lira?

İstanbul Mersin Uçak Bileti, 129 TL den itibaren – HepFly.com.

Uçak ile Istanbul Mersin kaç saat?

İstanbul’dan Mersin’e uçuş mesafesi yaklaşık 670 km olup varış süresi 1.30 saattir.

Bursa ile Mersin arası ne kadar?

Mersin – Bursa arası karayolu ile 821 km’dir.

Mersin Bursa otobüs bileti ne kadar?

En Çok Tercih Edilen Mersin – Bursa Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Mersin Bursa Bilet Fiyatları Günlük Otobüs Seferi Sayısı
Özkaymak 360 TL 1
Mersin Nur Turizm 350 TL 1
Lüks Mersin 350 TL 1
Villa Seyahat 350 TL 1

Bursa Mersin arası otobüs ile kaç km?

Bursa – Mersin arası uzaklık kaç km? Bursa – Mersin arası karayolu ile 821 km’dir.

Mersin Ankara arası kaç saat sürer?

Ankara – Mersin arası seyahat mesafesi kaç kilometre ve yolculuk kaç saat sürer? Ankara – Mersin arası toplam 493 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 6 saat 30 dakika sürüyor.

Ankara Mersin arası kaç saat?

Ankara Mersin arası mesafe yaklaşık olarak 493 kilometre ve bu yolculuk 6 saat 30 dakika kadar sürüyor.

Mersin Ankara karayolu kaç km?

Ankara Mersin arası; araba ya da otobüsle Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 üzerinden 4 sa. 20 dk. (508 km), yürüyerek Ankara Konya Yolu/D750/E90 üzerinden 96 sa. (466 km) sürmektedir.

Istanbul’dan Mersin’e uçak var mı?

Türk Hava Yolları, Pegasus İstanbul-Mersin arası direkt uçuş düzenliyor.

Mersin Havaalanı neden yok?

Bundan neredeyse 6 – 7 yıl önce temeli atılan Mersin’deki Havalaanı ne yazık ki hala inşaat aşamasında tamamlanmayı beklemektedir. Bu yüzden şimdilik mersin adana tren saatleri kontrol edilerek adana havaalanı kullanılabilir.

You might be interested:  80 Yıl Bulvarı Adana Nerede?

Mersin Havaalanı adı nedir?

Çukurova Bölgesel Havalimanı, Türkiye’nin Mersin ilinin Tarsus ilçesinde yapımı devam eden uluslararası uçuşlar yapılacak bir havalimanıdır. Adana ve Mersin illerine hizmet verecek olan havalimanının yapım ihalesi 15 Aralık 2011’de gerçekleştirildi.

Istanbuldan mersine giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul – Mersin arası mesafe ise ortalama 946 km olup, bu yolculuk yaklaşık olarak 10 saat sürmektedir. Seyahat sırasında Aksaray, Pozantı, Tarsus’tan geçilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.