Mersin Iftar Çadırı Nerede?

Yıl İlköğretim Okulu yanı, Akbelen Hazreti Hamza Camii kuzeyi, Kurdali Okan Merzeci Bulvarı 91168 Sokak, Siteler Mahallesi Muhtarlık yanı, Özgürlük Mahallesi Muhtarlık arkası ve Hal Mahallesi 6059 Sokak Erkenek Derneği yanında iftar çadırlarının Mersinlilerin hizmetinde olacağını ifade eden Başkan Macit Özcan, iftar
İftar çadırının adresini tarif ederken, ilçe ve yakınında herkesin bildiği bir yer olmasına dikkat ediniz. Geçen yıl İftar Çadırı Kurulan Yerler ; Eyüp Aygar Anadolu Lisesi bahçesi, Ersoy İlköğretim Okulu bahçesi, Mersin Ticaret Meslek Lisesi bahçesi. Olmak üzere buralarda geçen yıllarda iftar çadırları kurulmuştu.

Mezitli iftar çadırı nerede?

Mezitli Belediyesi’nin, yapımını Ramazan ayına yetiştirdiği Aşevi tarafından Menderes Mahallesi 35420 Sokak Akarca Sitesi Karşısı’nda bulunan pazaryerinde, Ramazan’ın ilk günü iftar çadırı kuruldu.

Tarsus iftar çadırı nerede?

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi tarafından, 2019 Yılı Ramazan Ayı dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine ikram edilmek üzere Huzurkent Karakolu yeni binası arkasında iftar çadırı kuruldu.

Mersin için iftar vakti ne zaman?

Mersin’de akşam ezanı ne zaman okunacak? İşte Diyanet’in yayınladığı Mersin 2022 Ramazan İmsakiyesi… Mersin’de ilk iftar 19.11’de okunacak akşam ezanı ile yapılacak.

Üsküdar iftar çadırı 2022 nerede?

İftar yemeğinin yanı sıra bin kişilik çadırlarda tasavvuf müziği, gölge oyunları gibi özel etkinlikler düzenlenecek. İzzet Begoviç Parkı’nda kurulan iftar çadırları 30 gün boyunca hizmet verecek.

You might be interested:  Antalya Nüfusu Ne Kadar?

Trabzon’da iftar çadırı var mı?

Trabzon’da 3 ayrı yerde iftar çadırı kuruluyor. Fatih Mahallesi Yavuz Sultan Selim Camii Avlusu’nda, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi yerleşkesi ve Meydan’da bulunan eski Belediye Binası’nın arkasında bulunan otoparkta kurulacak olan iftar çadırlarında Trabzonlu vatandaşlar oruçlarını açabilecekler.

Gaziantep’te iftar çadırı var mı?

Gaziantep’te pek çok ilçede iftar çadırları kuruldu. Buralarda vatandaşlara ücretsiz iftar yemeği hizmeti veriliyor.

İftar çadırları kurulacak mı?

İftar çadırları 81 ilin tüm ilçelerinde belediyeler, muhtarlıklar ve yardımseverlerin işbirliği ile kuruluyor. Meydanlarda, sokaklarda, parklarda ve bahçelerde kurulan sofralara herkes oturabiliyor.

2022 Sahur Ne zaman Mersin?

Mersin İftar Vakti

Gün Tarih İmsak (Sahur)
27 27.07.2022 04:00
28 28.07.2022 04:01
29 29.07.2022 04:02
30 30.07.2022 04:03

Iftara kaç saat kaldı Mersin 2022?

Böylece; 2 Nisan 2022 Cumartesi günü Mersin için iftar vakti saat 19:11 olacak.

Ilk iftarı kim açıyor?

Türkiye’de en erken iftar yapan ilçe ise Hakkari’nin Şemdinli ilçesidir. Şemdinli ilçesinde merkezden 4 dakika daha erken açılacak iftar için ezan saat 18 : 33’te okunmuştu. Iğdır’da en erken iftar yapan ilçe ise Aralık ilçesidir. Aralık ilçesinde bugün iftar merkezden 2 dakika daha erken saat 18:35’te açılacak.

Izmit iftar çadırı nerede 2022?

2022 yılında Kocaeli’de iftar çadırı kurulmayacağı açıklandı. Kocaeli iftar çadırı bu sene de olmayacak. Kocaeli Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaya devam ediyor.

Üsküdar iftar çadırı 2022 nerede?

İftar yemeğinin yanı sıra bin kişilik çadırlarda tasavvuf müziği, gölge oyunları gibi özel etkinlikler düzenlenecek. İzzet Begoviç Parkı’nda kurulan iftar çadırları 30 gün boyunca hizmet verecek.

Denizli iftar çadırları nerede?

Denizli Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Ulu Camii yanındaki iftar çadırı ramazanın ilk günü misafirlerini ağırlamaya başladı.

You might be interested:  Adana Park Avm Nerede?

Elazığ iftar çadırı 2022 nerede?

Çadırda 2 Bin kişi ağırlanacak. Elazığ’da Ahmet Aytar Meydanı’nda iftar çadırı kuruldu. Çadırda 2 Bin kişi ağırlanacak. Sahur saatine kadar açık tutulacak olan iftar çadırında, iftar saatinden sahur saatine kadar vatandaşlara ücretsiz çay ikramında bulunacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.