Mersin Melemez Köyü Nerede?

Mersin’in Akdeniz İlçesinde bulunan Melemez (İhsaniye) Köyü ya da şimdiki adıyla Türkiye’nin tek Giritli Köyü olma özelliğini taşır. Girit göçmenlerinin yaşadığı köyde ara sıra festivaller de oluyor. Ayrıca bu köyde çok çeşit ev yapımı şarap da yapıyorlar.
Bugünkü yazımın konusu Mersin -Tarsus’ta Bir Gezi Durağı Melemez Köyü. Mersin’e bağlı Bağcılar-İhsaniye Mahallesi’nde yer alan köy son dönemde doğa odaklı butik tatil anlayışının yeni merkezlerinden biri olmaya aday. Köyün en önemli özelliği Giritli göçmenlerin izlerini taşırken doğallığını ve kültürünü de kaybetmemiş olması.

Mersin Melemez Şenliği nerede?

Türkiye’nin tek Giritli köyü olan Melemez (İhsaniye) Köyü’nde 1. Mersin Melemez Şenliği gerçekleştirildi.

Tarsus ihsaniye köyü nerede?

İhsaniye Köyü Mersin ilinde yer almakta olup, Tarsus Köyleri semtinde bulunan İhsaniye Köyü Tarsus ilçesine bağlıdır.İhsaniye Köyü haritası konumu ise 36° 55′ 12.1980” Kuzey ve 34° 45′ 53.0640” Doğu gps koordinatlarıdır. İhsaniye Köyü bağlı olduğu Tarsus ilçe merkezine 12 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi mi?

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2.

Mersin Kent Kart sivil ne kadar?

BELEDİYE DE ZAM YAPTI

Zamlı tarifeye göre belediye otobüslerinde 4,75 lira olan sivil yolcu ücreti 7 liraya, 2 lira olan öğrenci fiyatı 3 liraya yükselirken abonman öğrenci fiyatı ise 1 lirada kaldı.

You might be interested:  Antalya Aksu Belediyesi Hangi Partiden?

Mersin nasıl bir şey?

Mersin, eski adıyla İçel, Türkiye’nin güneyinde yer alan bir Akdeniz şehridir. Nüfus bakımından Türkiye’nin 11. büyük şehri olan Mersin, büyükşehir statüsüne sahiptir. Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar, Mut, Silifke, Erdemli, Mezitli, Toroslar, Yenişehir, Akdeniz, Çamlıyayla ve Tarsus ilçelerine sahiptir.

Mersin BBB kim?

Vahap Seçer (d. 5 Ekim 1963; Tarsus), Türk siyasetçi, Eski Milletvekili, İş insanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’dır.

Kent Kart 1 kişi ne kadar?

Kent Kart sahibi olabilmeniz için 5 TL ücret ödemelisiniz. Satın aldığınız Kent Kartlar 10 yıl kullanılabilmektedir. Paralı ulaşıma göre daha ekonomik bir yolculuk yapma avantajı sağlamaktadır. Belediye otobüslerinin tam bir kişi ücreti 3 TL, öğrenci ücreti ise 2 TL’dir.

Mersin 33 kart ücreti ne kadar?

3.20₺ den 4.75₺ oluyor.

Mersin dolmuş ücretleri ne kadar?

Mersin’de toplu taşıma ücretlerine Mersin Minibüsçüler Odası kararıyla zam yapıldı. Benzin ve mazot fiyatlarından son dönemde yaşanan zamlardan dolayı dolmuş ücretlerine zam yapıldı. İndi-bindi ücretleri siviller için 4.50 TL’den 6 TL’ye yükselirken, öğrenciler için ise 3.50 TL’den 4.50 TL’ye yükseltildi.

Mersin Belediyesi CHP mi?

Mersin Büyükşehir Belediyesi

Mersin
Sandık Sayısı 4.155
MHP 8 / 14
CHP 4 / 14
AK Parti 2 / 14

Büyükşehir belediyesi nasıl olur?

Türkiye 6360 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’na göre, nüfusu 750.000’den fazla olan il belediyeleri, kanunla büyükşehir belediyesine dönüştürülebilir. Organları büyükşehir belediye başkanı, büyükşehir belediye meclisi ve büyükşehir belediye encümenidir.

Antalya Büyükşehir mi?

Antalya Belediyesi 2 Eylül 1993’te büyükşehir konumuna yükseltildi ve o tarihte Antalya Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi unvanını aldı.

Sivas Büyük Şehir oldu mu?

Ayrıca Sivas, Türkiye’nin yüzölçümü açısından en büyük ikinci ilidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.