Mersin Melemez Köyüne Nasıl Gidilir?

Daha önce bu bölgeye hiç yolunuz düşmediyse, Mersin’e nasıl gidilir sorusunun cevabını merak ediyor olmalısınız. Bu bölgeye, özel araç, kara yolu, demir yolu ve hava yolu ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Coğrafi konumu nedeniyle ülkenin dört bir tarafından her tatilci Mersin’e konforlu yolculuklar ile ulaşabiliyor.

Mersin’de Melemez köyü nerede?

Mersin’in Akdeniz İlçesinde bulunan Melemez (İhsaniye) Köyü ya da şimdiki adıyla Türkiye’nin tek Giritli Köyü olma özelliğini taşır. Girit göçmenlerinin yaşadığı köyde ara sıra festivaller de oluyor. Ayrıca bu köyde çok çeşit ev yapımı şarap da yapıyorlar.

Mersin Melemez Şenliği nerede?

Türkiye’nin tek Giritli köyü olan Melemez (İhsaniye) Köyü’nde 1. Mersin Melemez Şenliği gerçekleştirildi.

Tarsus ihsaniye köyü nerede?

İhsaniye Köyü Mersin ilinde yer almakta olup, Tarsus Köyleri semtinde bulunan İhsaniye Köyü Tarsus ilçesine bağlıdır.İhsaniye Köyü haritası konumu ise 36° 55′ 12.1980” Kuzey ve 34° 45′ 53.0640” Doğu gps koordinatlarıdır. İhsaniye Köyü bağlı olduğu Tarsus ilçe merkezine 12 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi mi?

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2.

Mersin Kent Kart sivil ne kadar?

BELEDİYE DE ZAM YAPTI

Zamlı tarifeye göre belediye otobüslerinde 4,75 lira olan sivil yolcu ücreti 7 liraya, 2 lira olan öğrenci fiyatı 3 liraya yükselirken abonman öğrenci fiyatı ise 1 lirada kaldı.

Mersin nasıl bir şey?

Mersin, eski adıyla İçel, Türkiye’nin güneyinde yer alan bir Akdeniz şehridir. Nüfus bakımından Türkiye’nin 11. büyük şehri olan Mersin, büyükşehir statüsüne sahiptir. Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar, Mut, Silifke, Erdemli, Mezitli, Toroslar, Yenişehir, Akdeniz, Çamlıyayla ve Tarsus ilçelerine sahiptir.

You might be interested:  Bjk Mersin Idman Yurdu Maçı Ne Zaman?

Mersin belediye Otobüsleri Ücretsiz mi?

Halkçı belediyecilik anlayışı ile Mersinlilere ilkleri yaşatan Başkan Seçer’in yeni hamlesi ise dini bayramlarda ücretsiz olan toplu taşıma hizmetini milli bayramlarda da ücretsiz yapmak oldu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in bu kararı Mersinliler tarafından sevinçle karşılandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.