Mersin Metro Ihalesini Kim Kazandı?

“Mersin Büyükşehir Belediyesi Mezitli-3 Ocak Hafif Raylı Sistem Metro Hattının İnşaat ve Elektromekanik Sistemlerinin Temini, Montajı ve İşletmeye Alınması İşi Yüklenim Sözleşmesi”, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ihaleyi kazanan Dillingham Cont. Int. Inc + Kiska-Kom İnş. ve Tic.
Mersin Büyükşehir Belediyesinin ulaşım alanında vizyon projelerinden biri olan ‘metro’ ihalesini, en avantajlı teklif olan 3 milyar 379 milyon 404 bin 875 lira ile Dillingham Cont. Int. Inc + KiskaKom İnş. A.Ş. ortak girişiminin kazandığı bildirildi.

Metro ihalesini kim aldı?

Mahkeme, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Buca Metrosu ihalesindeki kararı iptal ederek, Gülermak A.Ş.’nin yapımını üstlendiği projeyi, Nurol İnşaat-Yapı Merkezi ortak girişimine verilmesine karar verdi.

Mersin metro projesini kim aldı?

İhalenin kazananı belli oldu

Int. Inc + Kiska- Kom İnş. A.Ş. ortak girişimi kazandı.

Mersin Metro nereden geçecek?

Siteler’de çıkış yapıyor, orada duruyor. Oradan sonra 2. etap devam edecek. Bu ilk hattımız yaklaşık olarak 13.4 kilometre. Daha sonra 2. etap, yani Siteler’den başlayıp, Kurdali, Çağdaşkent, Mersinli Ahmet Caddesi’nden, Şehir Hastanesi’ne kadar ulaşacak olan hemzemin raylı sistemi olacak.

Mersin Metro kaç yılda yapılır?

Mersinin 100. kurtuluş yılı olan 3 Ocak 2022 yılında inşaat çalışmalarının başlayacağı duyuruldu. Mersin metrosunun projesi 2018’de duyuruldu. İlk projeye göre 20 km uzunluğundaki hatta on beş istasyon yer alacaktı. Metro hattı Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yatırım programına alındı.

You might be interested:  Adana Yamanlar Konağı Nerede?

Buca Metrosu inşaatı başladı mı?

DUVAR – İhale bedeli 12 milyar TL olan Üçyol-Buca Metrosu’nun temeli, 14 Şubat’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle atıldı.

Buca metro nereden geçecek?

Hat 11 istasyondan oluşacak. Üçyol ile başlayan hatta sırasıyla Zafertepe, Bozyaka, General Asım Gündüz, Şirinyer, Buca Belediyesi, Kasaplar, Hasanağa Bahçesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Koop ve Çamlıkule istasyonları yer alacak.

Metro inşaatı ne kadar sürer?

Montajının 15 kişilik bir ekiple 40 günde tamamlandığı yaklaşık 600 ton ağırlığındaki her bir TBM, tünelde günde 10 metre ilerliyor. 100 metre uzunluğunda 6.6 metre çapındaki araç, tam yüzey kazıcı olarak çalışır daima ileriye doğru hareket ediyor.

Adana metro ne kadar?

Adana’da hızlı ulaşım sağlayabilmeniz adına metro hattını da kullanabilirsiniz. Tam bir kişi metro ücreti 2,25 TL’dir.

Mersin Belediye Başkanı kim?

Vahap Seçer (d. 5 Ekim 1963; Tarsus), Türk siyasetçi, Eski Milletvekili, İş insanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’dır.

HRS hattı ne demek?

Mersin Ulaşım Ana Planı kapsamındaki yolculuk talepleri doğrultusunda öngörülen Mezitli-Gar HRS Hattı ile kentin batısını, kent merkezine bağlamak amaçlanmıştır.

Kirazlı Halkalı metro ihalesini kim kazandı?

Kirazlı-Halkalı Metrosu İnşaatı İhale Sonucu – İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Raylı Sistem Daire Başkanlığı, Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü’nün 2016/306719 KİK numaralı, yaklaşık maliyet 2.112.656586,93 TL olan, Kirazlı-Halkalı Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri, Yer Altı Aktarma Merkezi (Otopark) Ve Depo

Metro ihalesi ne kadar?

‘Hem Kirazlı-Halkalı Metro hattında 600 milyon avroya ihale edilen hat için 170 milyon avro kredi alındı yani hattın yüzde 28’ini inşa edecek kadar hem de Kaynarca-Pendik-Tuzla metro hattında 400 milyon avroya ihale edilen hat için 120 milyon avro kredi alındı yani hattın yüzde 30’unu inşa edecek kadar ancak o kadar

Leave a Reply

Your email address will not be published.