Mersin Metro Projesi Hangi Firma Aldı?

Int. Inc + Kiska- Kom İnş. A.Ş. ortak girişimi kazandı.
Mersin Büyükşehir Belediyesinin ulaşım alanında vizyon projelerinden biri olan ‘metro’ ihalesini, en avantajlı teklif olan 3 milyar 379 milyon 404 bin 875 lira ile Dillingham Cont. Int. Inc + KiskaKom İnş. A.Ş. ortak girişiminin kazandığı bildirildi.

Mersin Metro Projesi kim kazandı?

“Mersin Büyükşehir Belediyesi Mezitli-3 Ocak Hafif Raylı Sistem Metro Hattının İnşaat ve Elektromekanik Sistemlerinin Temini, Montajı ve İşletmeye Alınması İşi Yüklenim Sözleşmesi”, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ihaleyi kazanan Dillingham Cont. Int. Inc + Kiska-Kom İnş. ve Tic. A.Ş.

Metro ihalesini kim aldı?

Mahkeme, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Buca Metrosu ihalesindeki kararı iptal ederek, Gülermak A.Ş.’nin yapımını üstlendiği projeyi, Nurol İnşaat-Yapı Merkezi ortak girişimine verilmesine karar verdi.

Mersin Metro nereden başlayacak?

Siteler’de çıkış yapıyor, orada duruyor. Oradan sonra 2. etap devam edecek. Bu ilk hattımız yaklaşık olarak 13.4 kilometre. Daha sonra 2. etap, yani Siteler’den başlayıp, Kurdali, Çağdaşkent, Mersinli Ahmet Caddesi’nden, Şehir Hastanesi’ne kadar ulaşacak olan hemzemin raylı sistemi olacak.

Mersin metro projesi nerede?

MERSİN METROSU 3 ETAPTAN OLUŞACAK

Yarın temeli atılacak proje 1. etaptır. İhalenin ilk etabı imzalanmıştır. İlk etap olan batıda Mezitli Belediyesi eski hizmet binası ile doğuda eski otogar arasını kapsayan toplam 13.4 kilometrelik yeraltı metro inşaatının temeli yarın atılacak ve toplam 11 istasyondan oluşacak.

You might be interested:  Antalya Gazipaşa Nasıl Bir Yer?

Mersin Metro kaç yılda yapılır?

Mersinin 100. kurtuluş yılı olan 3 Ocak 2022 yılında inşaat çalışmalarının başlayacağı duyuruldu. Mersin metrosunun projesi 2018’de duyuruldu. İlk projeye göre 20 km uzunluğundaki hatta on beş istasyon yer alacaktı. Metro hattı Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yatırım programına alındı.

3 havalimanı metro ihalesi kim kazandı?

Aylardır tartışması süren Gayrettepe-3.Havalimanı metro hattının ihalesi sonuçlandı. Zorlu ihaleyi 999 milyon 769 bin Avro bedel ile Kolin-Şenbay İnşaat firmaları aldı.

Buca Metrosu inşaatı başladı mı?

DUVAR – İhale bedeli 12 milyar TL olan Üçyol-Buca Metrosu’nun temeli, 14 Şubat’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle atıldı.

Buca Metrosu neden iptal?

İhalede 3 milyar 392 milyon 950 bin 495 lira teklif veren Nurol İnşaat ve Yapı Merkezi İnşaat Sanayi A.Ş. ortaklığı, olayı yargıya taşıdı. Dosyayı görüşen İzmir 4’üncü İdare Mahkemesi, ihalenin kendi mevzuatına uygun yapılmadığı gerekçesiyle iptaline karar verdi.

Metro inşaatı ne kadar sürer?

ulaştırma bakanı bu hatlara yapılacak ilavelerle birlikte 70 km’lik metro ağını 12 yılda bitirerek 2023 yılında hizmete sokmayı planladıklarını açıkladı.

Adana metro ne kadar?

Adana’da hızlı ulaşım sağlayabilmeniz adına metro hattını da kullanabilirsiniz. Tam bir kişi metro ücreti 2,25 TL’dir.

HRS hattı ne demek?

Mersin Ulaşım Ana Planı kapsamındaki yolculuk talepleri doğrultusunda öngörülen Mezitli-Gar HRS Hattı ile kentin batısını, kent merkezine bağlamak amaçlanmıştır.

Mersin Belediye Başkanı kim?

Vahap Seçer (d. 5 Ekim 1963; Tarsus), Türk siyasetçi, Eski Milletvekili, İş insanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’dır.

Mersin metro inşaatı ne zaman başlayacak?

Mersin Metro hattı Akdeniz Bölgesi’nin ilk yer altı metrosu, ikinci metro hattı ve üçüncü raylı sistem hattı olacaktır. Mersin’in kurtuluşunun 100. yıl dönümüne denk gelen 3 Ocak 2022 tarihinde inşaat çalışmaları başladı.

You might be interested:  Antalya Altın Portakal Film Festivali Ne Zaman?

Adana metro ne kadar?

Adana’da hızlı ulaşım sağlayabilmeniz adına metro hattını da kullanabilirsiniz. Tam bir kişi metro ücreti 2,25 TL’dir.

Mersin Belediye Başkanı kim?

Vahap Seçer (d. 5 Ekim 1963; Tarsus), Türk siyasetçi, Eski Milletvekili, İş insanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’dır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.