Antakya Ters Ev Nerede?

Hatay’ın Altınözü ilçesinde inşa edilen ‘Ters Ev’ 6 ayda 50 bin ziyaretçiyi ağırladı. Altınözü Belediyesinden yapılan açıklamada, Milli İrade Parkında 240 metrekare alana inşa edilen Ters Ev’in 6 ay önce ziyarete açıldığı anımsatıldı.

Türkiyede kaç tane ters ev var?

dünyada kaç tane ters ev var Haberi

Fotoğraf tutkunları başta olmak üzere ters evin iç mimarisini merek edenler, evi görmeye geliyor. Mimari açıdan marjinal olarak adlandırılan ters evden Türkiye’de 1 tane, dünyada ise 13 tane bulunuyor.

Altınözü ters ev ücretli mi?

6 yaşa kadar = Ücretsiz.

Ters Ev Cam Teras nerede?

Hatay’ın Altınözü ilçesinde bulunan Cam teras ve Ters eve Türkiye’nin birçok yerinden yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Ters Evi kim buldu?

Malatya’da genç girişimci Metehan Alp (24) tarafından inşa edilen ‘ters ev’, görenlerin yoğun ilgisini çekiyor

En güzel Ters Ev nerede?

İstanbul Ataşehir’deki Ters Dünya Evi, Türkiye’nin en büyüğü. Bu nedenle en fazla ziyaretçi çeken eğlence noktalarından birisi de burası diyebiliriz.

Ters Ev giriş ücreti ne kadar?

Seyhan Nehri kıyısındaki Ters Ev’e yürüyerek gitmek için Merkez Park üzerindeki Sinanpaşa ve Yavuzlar asma köprülerini kullanarak keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Ters Ev’e giriş ücreti siviller için 7 TL, öğrenciler için 5 TL’dir. Ters Ev haftanın her günü ziyarete açıktır.

You might be interested:  Antalya Film Festivali Ilk Ödül Dağıtımı Hangi Yıl Gerçekleştirilmiştir?

Altınözünün Neyi Meşhur?

Altınözü Gezilecek Yerler

 • Koz Kalesi. Altınözü ilçesini ziyaret ettiğinizde Koz Kalesi’ni görmek için Kozkalesi Köyü’ne gidebilirsiniz.
 • Zikir Gölü
 • Fatikli Camii.
 • Hz.
 • Gelin Dağı
 • Kaddis Mar Circos Kilisesi.
 • Altınözü Günübirlik Gezilecek Yerler.
 • Beşikli Mağara.
 • Ters Ev kaca kadar acik?

  Ters ev, haftanın 7 günü 10.00 21.00 saatleri arasında gezilebiliyor. 7’den 70’e her yaştan insanın ilgisini çeken ters ev fotoğraf tutkunları başta olmak üzere gençler ve aileleri ile birlikte ziyarete gelen çocuklarla dolup taşıyor.

  Ankara Ters Ev giriş ücreti ne kadar?

  Seyhan Nehri kıyısındaki Ters Ev ‘e yürüyerek gitmek için Merkez Park üzerindeki Sinanpaşa ve Yavuzlar asma köprülerini kullanarak keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Ters Ev ‘e giriş ücreti siviller için 7 TL, öğrenciler için 5 TL’dir. Ters Ev haftanın her günü ziyarete açıktır.

  Ulubey Kanyonu ücretli mi?

  Ulubey Kanyonu Cam teras giriş ücreti 10 TL.Ters ev giriş ücreti ise 10 TL’dir.

  Altınözü cam teras kaç metre yükseklikte?

  Yerden 75 metre yüksekte 16 metrelik alanda kurulan cam teras açıldığı günden bu yana her gün binlerce vatandaşı ağırlıyor. Hatay’da ilk ve tek olan cam teras, 15 Temmuz Milli İrade Parkı Beyazdere Vadisi üzerinde bulunuyor.

  Ters evin içinde ne var?

  Her kitleye hitap eden farklı köşeleri ile ön plana çıkan ters ev içinde mutfak, oturma odası, çocuk oyun odası, banyo ve yatak odası gibi alanlar bulunuyor. Profesyonel ekipmanlar kullanılarak zemine yani tavana sabitlenen eşyalar, farklı konseptiyle görenleri şaşkına çeviriyor.

  Dünyanın ilk ters evi nerede?

  İlk Ters Evi merak edenler için Dünya’daki ilk ters ev Polonya’da 2007 yılında, 114 gün içinde inşa edilmiştir. Szymbark Kasabası’nda inşa edilen ters ev kısa sürede turizm açısından gözde bir yer haline gelmiştir.

  You might be interested:  Adana Karakuş Tatlısı Nasıl Yapılır?

  Ters ev mantığı nedir?

  Tüm dünyada çok sevilen ters evler, ülkemizde de ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Ters çevrilmiş bir evde tavana asılı mobilyalar arasında gezinmek ve fotoğraf çektirmek ziyaretçilere ilginç bir deneyim fırsatı sunuyor. Ters yapıların amacı misafirlerini her şeyin baş aşağı olduğu alternatif bir gerçeğe sürüklemek.

  Ters Ev hangi ilde var?

  Türkiye’de bulunan ters evler;

  Kocaeli. Safranbolu. Ankara. Malatya.

  Ters Ev nerede bulunur?

  Ters Ev Nerede? Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ters evler büyük ilgi görüyor. Ülkemizde ilk ters ev Antalya’da açılmış. Antalya’yı İstanbul, Ankara, Ordu, Safranbolu, Kocaeli ve Malatya takip ediyor.

  Istanbul’da Ters Ev diye bir şey var mı?

  Ters Ev Çatalca, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca’ya bağlı İzzettin mahallesi sınırları içerisindedir.

  Bursa Ters Ev ne kadar?

  Karahan, haftanın 7 günü 09.00- 20.00 saatleri arasında ziyarete açık olan ters ev giriş ücretinin 15 TL olduğunu söyledi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.