Antalya Adrasan Nasıl Gidilir?

Antalya’ya uzaklığı 95 km dir ve yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla Adrasan’a gidiliyor. Adrasan’a kendi arabanızla geliyorsanız Antalya’dan Kemer istikametine gidiyorsunuz, Kemer’den sonra Olimpos sapağını geçtikten sonra yolun solunda Adrasan tabelasını görüyorsunuz.
Adrasan’a Nasıl Gidilir? Ulaşım Adrasan’a Antalya’dan ve Kumluca’dan kalkan minibüslerle gidebilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gelecek iseniz yol tarifini kullanabilirsiniz.

Antalya Adrasan arası otobüsle kaç saat?

Antalya gezilecek yerler listesindeki Adrasan’a Antalya’dan yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla ulaşım mümkün.

Antalya Adrasan nereye yakın?

Adrasan’ın Antalya’ya uzaklığı 95 km. Antalya’dan yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla buraya ulaşabiliyorsunuz. Çıralı’ya 24 km, Kemer’e 55 km ve Olimpos’a 8 km. Akdeniz bölgesinin en güzel sahilleri arasında.

Adrasan Koyu ücretli mi?

Adrasan halk plajına girişler genel olarak ücretsizdir. Bu plaj boyunca bazı yerlerde şezlong ya da şemsiyeler gibi ihtiyaçlar için birkaç büfe yer almaktadır. Dileyen kişi özel işletmede bu şezlong ya da şemsiye kiralayabilir dileyen ise halk plajında yere havlunuzu serebilirsiniz.

Antalya Merkez Adrasan arası kaç km?

Antalya Adrasan arası 80 kilometre mesafede yer almaktadır. Bursa Adrasan arası 640 kilometre mesafede yer almaktadır.

You might be interested:  Adana Sahur Ne Zaman?

Adrasan nasıl bir yer?

Antalya’ya 95 km, Kumluca’ya ise 4 km uzaklıkta yer alan Adrasan, adeta Akdeniz’in gizli kalmış cennetlerindendir. Çam ağaçlarıyla çevrelenmiş, el değmemiş doğasıyla ve masmavi koylarıyla, sakin ve tam kafa dinlemelik bir yerdir.

Adrasan’da nerede kalınır tavsiye?

Adrasan’da Nerede Kalınır

 • Ada Boutique Hotel.
 • Ceneviz Hotel.
 • Duran Pansiyon Bungalow.
 • Gelidonya Hotel.
 • Adrasan Shambala Hotel.
 • Palmira Hotel.
 • Adrasan Deniz Hotel.
 • Adrasan La Casita Boutique Hotel.
 • Antalya Adrasan hangi ilçeye bağlı?

  ANTALYANIN KUMLUCA İLÇESİNE BAĞLI BİR SAHİL BELDESİ OLAN ADRASAN, ANTALYA’YA 95 KM, KEMER’E 55 KM, ÇIRALI’YA 24 KM VE OLYMPOS’A 8 KM MESAFEDEDİR. ADRASANA ULAŞMAK İÇİN ANTALYA-KUMLUCA ANA YOLUNDAN ADRASAN YÖNÜNE DOĞRU AYRILIP 18 KM SAHİLE DOĞRU YOL ALMAK GEREKMEKTEDİR.

  Sulu Adaya nasıl gidilir?

  Suluada’ya gitmenin tek yolu Adrasan sahilinden kalkan tekne turlarına katılmak. Eğer, Adrasan dışında bir yerde konaklıyorsanız, kooperatif tekne turlarının kalkış saatini 10:00 -11:00 arası olarak belirlediğinden sabah erken bir saatte Adrasan’a gelerek bu turlara rahatlıkla katılabilirsiniz.

  Adrasan ın neyi meşhur?

  Gezginlerin beğenilerine göre sıralanmış 23 yer.

  1. Adrasan Sahili. 430.
  2. Gelidonya Feneri. Manzara İzleme Noktaları Deniz Fenerleri.
  3. 3. Bucht Von Adrasan. Plajlar.
  4. Musa Dağı Dağlar.
  5. 5. Adrasan Tekne Turu Sudenur Teknesi. 325.
  6. Adrasan Kelebek Tekne Turu. Tekne Turları
  7. 7. Adrasan Tekne Turu – İsmet Kaptan.
  8. 8. Adrasan Zakkum Teknesi.

  Adrasanda akşam ne yapılır?

  İşte Adrasan civarında gezilecek yerler

 • Olimpos Antik Kenti ve Sahili.
 • Yanartaş / Chimera.
 • Çıralı Plajı
 • Karaöz ve Karaöz Sahili.
 • Korsan Koyu / Melanippe Antik Kenti.
 • Papaz Koyu (Papaz İskelesi)
 • Antalya Adrasan yazın havası nasıl?

  Dalgasız ve sakin bir denizde siz yazın keyfini çıkarırken, rüzgar hafif hafif size doğru eserek, yazın kavurucu sıcaklığını uzaklaştırır. Adrasan Koyu’nun güney kısmı oldukça ince taneli kumlarla dolu ve sığken, kuzey kısmı taşlı bir kumsala sahip ve hemen derinleşiyor.

  You might be interested:  Hes Kodu Otobüs Kartına Nasıl Yüklenir Antalya?

  Adrasanda denize ne zaman girilir?

  Temmuz ve ağustos aylarında hafta sonları kalabalık olsa da plajın sakin yerlerinde havlu serebilecek yer bulmak mümkün. Sahilin orta kısmında ise günübirlik turlar yapan Adrasan tekneleri sıralanıyor. Adrasan Plajında belediye tarafından tahsis edilmiş şezlong ve şemsiyeler var. 2 şezlong + 1 şemsiye 10TL.

  Adrasan duş var mı?

  Doğanın güzelliğine 2 yıldızı veriyorum ama Adrasan sahipsiz. Merhaba, Yaz aylarında hem pahalı olur hem de zor yer bulunur.Çok erken bir rezervasyon ile nispeten ucuza yer bulma imkanınız olur. Çok fazla olmamakla beraber var. plajın ortalarında hem umumi tuvalet ve duş mevcut.

  Antalyada en güzel plaj nerede?

  Antalya’nın en popüler plajları arasında bulunan Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında yer almaktadır. Plaj, şehir merkezine 200 kilometre uzaklıkta Kaş ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

  Adrasan tekne turları nereden kalkıyor?

  Adrasan Tekne Turları Nereden Kalkıyor? Adrasan tekne turları, Adrasan sahilinde her sabah saat 10:00’da kalkmaktadır. Bir gün önce rezervasyon yaptırarak veya sabah 1 saat erken gelerek Adrasan tekne turuna katılabilirsiniz.

  Ankara Adrasan arası otobüsle kaç saat?

  Ankara – Kumluca arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 9 saat 41 dakika sürmektedir.

  Adrasandan Olimpos a nasıl gidilir?

  Adrasan’dan Olimpos’a minibüsle gitmek isteyenler için yaz mevsiminde karşılıklı minibüs seferleri düzenlenmekte. Minibüsler Olimpos müze girişinden kalkıp Adrasan sahiline geliyor. Adrasan sahilinden kalkan minibüslerde otellerin önünden geçerek Olimpos’a müze girişine kadar gelmekte.

  Kemerden Adrasana nasil gidilir?

  Adrasan’a ulaşım için öncelikle Antalya’ya gelmek durumundasınız. Antalya yönünden Adrasan’a ulaşım için, Kemer ve sonrasında Ulupınar’dan Olympos yoluna girmeniz ve buradan yaklaşık 8 km.lik virajlı bir yolu takiben Çavuş köyü yönüne dönen yolu takip ederek Adrasan’a ulaşabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.