Antalya Da Kafeler Ne Zaman Açılacak?

Bu karara göre; yüksek riskli bölgede yer alan Antalya’da da restoran ve kafeler sabah 7 ile akşam 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite şartıyla açılacak.

2021 kafeler ne zaman açıldı?

Alınan karara göre kademeli normalleşme uygulaması 17 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak ve bu süre içerisinde kafe, lokanta ve restoran gibi yeme içme yerleri paket ve gel al servis ile hizmet verecek.

Kafe ve restoranlar ne zaman açılır?

Buna göre, kafe ve restoranlar 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00’e kadar paket servisini sürdürebilecek.

Cafe de nargile ne zaman açılacak?

NARGİLE KAFELER AÇILDI MI? Konser, festival, gençlik kampı gibi etkinliklere, belirlenen esaslara uyulması kaydıyla 1 Temmuz’dan itibaren izin verilecek. Ancak nargile kafelerin üzerindeki kısıtlama yeni bir karar alınıncaya kadar devam edecek.

Kafeler açıldı mı?

1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Kafe yasağı ne zaman bitiyor?

3. 31.12.2020 tarihine kadar sinema salonlarının; yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır.

You might be interested:  Adana Seyhan Kentsel Dönüşüm Ne Zaman Başlayacak?

Mekanlar ne zaman açılacak?

Haziran ayı itibarı ile başlayan kademeli normalleşme sürecinde eğlence mekanlarının faaliyetleri kısıtlı durumdaydı. 1 Temmuz itibariyle kademeli normalleşmede üçüncü etaba geçildi. Ülke genelinde faaliyetlerine ara veren tüm işletmeler, yeniden açılıyor.

Cafe mi kafe mi?

cafe fransızca kökenli bir isim olup ‘kahve içilen yer’ anlamına gelmektedir ve doğru yazılış şekli de ‘cafe’ değil ‘café’dir. türk dil kurumu açıklamasına göre ise kafe ‘içecek ve hafif yiyeceklerin satıldığı, bazılarında kapı önlerinde oturacak yerlerin bulunduğu ayaküstü yiyecek yerleri’ anlamına gelmektedir.

Pandemi kafeler ne zaman açıldı?

16 Mayıs Pazar günü saat 00.00’a kadar yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane, tatlıcı) iş yerlerinin iç veya dış alanlarında masada müşteri kabul edemeyeceğine işaret edilen genelgede, bu süre içerisinde yeme-içme yerlerinin hafta içi günlerde 07.00-19.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis,

Türkiye kafeler açık mı?

Koronavirüs normalleşme kararları kapsamında faaliyetlerine devam etmesi kararlaştırılan işletmelerden biri de kafeler ve restoranlardı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan koronavirüs normalleşme kararlarına göre restoranlar ve kafeler sokağa çıkma yasağı uygulanmayan günlerde müşteri kabul edebilecek.

Nargile yasağı kalkacak mı?

Haziran ayında başlayan kademeli normalleşme sürecinde, İçişleri Bakanlığı genelgesine göre faaliyet konusu ‘nargile salonu/kafesi’ olan işyerlerinin çalışmasına verilen ara devam ediyor. Diğer işletmelerde de nargile servisi yapılamıyor.

Nargile içmek serbest mi?

SON DAKİKA: NARGİLE KAFELER AÇILDI MI? İçişleri Bakanlığının genelgesine göre; faaliyet konusu ‘nargile salonu/kafesi’ olan iş yerlerinin faaliyetlerine verilen ara yeni karar alınıncaya kadar devam edecek, hiçbir iş yerinde nargile servisi yapılamayacak.

Nargileye izin verildi mi?

Nargile salonu ve nargile kafeler kapalı olacak, konaklama tesisleri de dahil olmak üzere hiçbir iş yerinde nargile servisi yapılmayacak. Etkinliklere, Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen kural ve esaslar ile temizlik, maske ve mesafe prensiplerine uyulmak kaydıyla izin verilecek.

You might be interested:  Adana Fellah Ne Demek?

Cafe ne zaman açıldı?

Tarihçe. Avrupa’da kahvenin tüketilmeye başlaması, alkol almayan insanlara, sosyal faaliyetleri için, barlara alternatif olacak bir mekan sağladı. İlk kafenin (kahvehane olarak) 1550’lerde İstanbul’da ortaya çıkmasından sonra 1600’lerde İtalya, Fransa, Almanya ve İngiltere’de kafeler açılmaya başlandı.

Pandemi kafeler kaça kadar açık?

Uzun bir süredir pandemi yasakları nedeniyle açılış ve kapanış saatleri sürekli olarak değişen bunun yanı sıra müşteri kabul etme ve sadece paket servis hizmeti gibi hizmet anlayışları koronavirüs tedbirleri kapsamında değişten restoran ve kafe çalışanlarının kısıtlamaları 1 Temmuz tarihinden itibaren kaldırıldı. 1

1 Haziran dan sonra kafeler kaça kadar açık?

kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Cafe ne zaman açıldı?

Tarihçe. Avrupa’da kahvenin tüketilmeye başlaması, alkol almayan insanlara, sosyal faaliyetleri için, barlara alternatif olacak bir mekan sağladı. İlk kafenin (kahvehane olarak) 1550’lerde İstanbul’da ortaya çıkmasından sonra 1600’lerde İtalya, Fransa, Almanya ve İngiltere’de kafeler açılmaya başlandı.

Kafe ve restoranlar ne zamana kadar kapalı?

– Hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis, – Hafta sonlarında ise 07.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis, şeklinde faaliyet gösterebilecekler.

Lokanta açıldı mı?

Yeni genelgeye göre ‘kafe, lokanta, ve restoranlar açıldı mı’ sorusu yanıt buldu. Restoran ve kafeler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde 07.00-21.00 saatleri arasında masada servis, gel-al ve paket servis, 21.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis ile açık olacak.

Kafeler ne zaman kapalıydı?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan dini takvime göre Ramazan ayı 13 Nisan 2021 Salı günü itibariyle başlıyor. Bu nedenle kafe restoran ve lokantalar koronavirüs tedbirleri kapsamında 13 Nisan tarihinden itibaren kapanacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.