Antalya Diplomasi Forumu Hangi Ülkeler Katılacak?

Antalya Diplomasi Forumu, Rusya-Ukrayna Savaşı gölgesinde 11 Mart’ta toplanıyor. Bu yıl “Diplomasiyi Yeniden Kurgulamak” temasıyla düzenlenecek olan forum, Rusya ve Ukrayna arasında üst düzey diplomatik temas sağlanmasında bir fırsat olarak gündeme gelmiş durumda. Abone Ol

Antalya diploması formuna kimler katılıyor?

Devlet ve Hükümet Başkanları, Bakanlar, kanaat önderleri, diplomatlar, iş insanları, akademisyenler, düşünce kuruluşları ve medya temsilcileri ile gençlerin katılım sağlayacağı, “Diplomasiyi Yeniden Kurgulamak” ana teması altında gerçekleştirilecek sözkonusu Forum’u takip etmek isteyen basın mensupları için

Antalya Demokrasi Forumuna kimler katıldı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayan Antalya Diplomasi Forumu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in de aralarında bulunduğu 17 devlet ve hükümet başkanı, 80 bakan, 39 uluslararası teşkilat temsilcisi başta olmak üzere, 75 ülkeden üst düzey temsilciyi Antalya’da ağırlıyor.

Antalya Diplomasi Forumu nasıl katılınır?

l. Başvuruları uygun bulunan basın mensuplarının ayrıca http://link.ver.us/adf2021 internet adresinden Foruma kayıt olmaları gerekmektedir. Akreditasyon kartları, 17 Haziran 2021 tarihinden itibaren NEST Kongre Merkezi’ndeki Basın Masası’ndan şahsen temin edilecektir.

Antalya Diplomasi Forumu amaci nedir?

liderlerin, siyasetçilerin, önde gelen akademisyenlerin, düşünürlerin, kanaat önderlerinin, diplomatların ve iş insanlarının her yıl bir araya gelerek, küresel ve bölgesel meseleleri vizyoner bir bakış açısıyla ele almalarını sağlayacak ve sorunlara çözüm önerileri getirecek bir diyalog platformudur.

Antalya Diplomasi Forumu kimler gelecek?

Sayın Bakanımız, Forum’un temel şiarını yansıtan “Birlikte Düşün, Birlikte Hareket Et” düşüncesinin, 17 Devlet ve Hükümet Başkanı, 80 Bakan, 39 Uluslararası Teşkilat temsilcisi başta olmak üzere, 75 ülkeden katılımcıyı bugün bu salonda bir araya getirdiğini vurguladı.

You might be interested:  Hatay Kağıt Kebabı Nasıl Yapılır?

Antalya diploması forumu nerede yapıldı?

Antalya Diplomasi Forumu 18-20 Haziran 2021 tarihlerinde Akdeniz kıyısında binlerce yıllık tarihe sahip güzel Antalya şehrimizde yapılacaktır. Forum, NEST Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecektir. Havalanına 32 km, şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan NEST, Antalya Belek’te yer almaktadır.

Diplomasi ne demek ne demek?

Diplomasi, uluslararası siyasi ve hukuki iletişim demektir. Sorunların çözümü için karşılıklı (iki veya daha fazla ülkenin bir araya gelmesiyle) anlaşma/antlaşma imzalanır.

Cumhurbaşkanı Antalya’ya ne zaman gelecek 2022?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu’na katılmak üzere 11-12 Mart 2022 tarihlerinde Antalya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.