Antalya Döşemealtı Nasıl Bir Yer?

Döşemealtı, 2008 yılında kurulan Antalya ilinin merkez ilçelerinden biridir. Antalya’nın kuzeyinde yer alır. El dokuması halılarıyla ünlüdür. Nüfusu 58.250’dir. 35 mahallesi vardır.

Antalya döşemealtında yaşanır mı?

Döşemealtı’nda İklim Çok Cazip

Yazların uzunluğu, koy ve plajların güzelliği sayesinde en çok tercih edilen, olanakları oldukça fazla bir yerdir. Yaz aylarında Döşemealtı Antalya’dan yaklaşık 5 derece daha serin olduğu ve nem oranı da düşük olduğu için dört mevsim keyifli bir yaşam sunuyor.

Döşemealtında deniz var mı?

antalya’nın merkez ilçelerinden biri ve hatta en kuzeyde olanıdır. aynı zamanda antalya merkezde denize en uzak ilçedir.

Antalya Döşemealtı nereye yakın?

Döşemealtı ilçesi, Antalya ilçelerinden doğusunda Kepez ve Aksu, güneyinde Konyaaltı, batısında Korkuteli ilçeleriyle birlikte kuzeyinde de Burdur’un Bucak ilçesiyle komşudur. Antalya’nın merkez ilçelerinden olan ve denizden yaklaşık 10 km içeride olan Döşemealtı ilçesinin il merkezine uzaklığı ise yaklaşık 16 km’dir.

Antalyada hayat ucuz mu?

Dünyanın en büyük yaşam maliyet veri tabanı Numbeo’ya göre, Antalya’da yaşamak hem düşük maliyetli hem de kaliteli. Yaşam maliyet endeksi, şehirlerin kira, bakkaliye/yiyecek, restoran fiyatları ve yerel satın alma gücünü baz alarak, New York şehrinin değerleri 100 kabul edilip, bu değere göre hesaplanmaktadır.

You might be interested:  Mersin Milli Eğitim Müdürü Kim?

Antalyada hangi ilçede yaşanır?

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi A derecesiyle Türkiye’nin en yaşanabilir ilk 25 ilçesi arasına 22’nci sıradan girmeyi başardı. A- derecesi ile Antalya’nın en yaşanabilir ikinci ilçesi olan Kaş ise Türkiye genelinde 64’üncü oldu.

Neden Döşemealtı?

Bizans, Selçuklu, Osmanlı Dönemlerinde de faal olan döşeme yol yakın zamana kadar yörükler tarafından göç yolu olarak da kullanılmakta idi. Döşeme taşlardan oluşan ve 4 metre genişliğindeki yol bu bölgenin Döşemealtı olarak isimlendirilmesine neden olmuştur.

Döşemealtı nın nüfusu ne kadar?

Döşemealtı nüfusu 2021 yılına göre 73.809. Bu nüfus, 37.710 erkek ve 36.099 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %51,09 erkek, %48,91 kadındır.

Döşemealtı kaç metre?

Yüzölçümü 673,1 km2’dir. İlçe Merkezinin denizden yüksekliği ortalama 300 m. dir. İlçenin batı ve kuzeyi Batı Torosların küçük uzantılarıyla çevrilidir. Genel olarak bölgenin Döşemealtı Ovası olarak adlandırılan hafif engebeli bir arazi yapısı vardır.

Döşemealtında ne yenir?

Yer işaretçilerini göremeyecek kadar uzaklaştırma yaptınız. Lütfen yakınlaştırın.

 • Kalkan Kebap. 116 yorum. Türk, Barbekü$
 • Dondurma Dukkani. 89 yorum. Tatlı, Türk$
 • Soundwaves Restaurant. 117 yorum.
 • Leon. 11 yorum.
 • Doydoy Restaurant. 11 yorum.
 • Pancho Villa Restaurant. 28 yorum.
 • Köfteci Yusuf. 19 yorum.
 • Deniz Restaurant. 10 yorum.
 • Döşeme altı belediye başkanı hangi partiden?

  Döşemealtı

  Adaylık Sonuçlar
  Kıs. Oy oranı
  CHP %48.7
  AK PARTİ %48.5
  SAADET %1.57

  Kocain Mağarası nerede?

  Kocain Mağarası – Antalya

  Kocain Mağarası anıtsal sarkıt ve dikitleri ile tabiat tarihini, tarih öncesi buluntuları ve okunabilen yazıtlarıyla da Antalya ile çevresinin tarih ve arkeolojisini yansıtan en önemli mağaralardan bir tanesidir.

  Döşemealtına hangi Otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Antalya Döşemealtı yakınından geçiyor: DC15, DM85A, DM86, SD20.

  Antalya Halı tarlası nerede?

  Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde el dokuması binlerce halı ve kilim, mikroplardan arındırılmak ve renklerinin pastele dönüştürülmesi için buğday tarlalarına serilmeye başlandı. Onlarca dönüm tarla içerisinde adeta renk cümbüşü oluşturan halılar, yurt dışında bin liradan 15 bin liraya kadar alıcı buluyor.

  You might be interested:  Antalya Nerede Hangi Bölgede?

  Antalya Döşemealtı devlet hastanesi nereye yapılacak?

  Çıplaklı’da 29 bin 758 metrekarelik alana inşa edilecek hastanenin ihalesini kazanan firma, iş makineleriyle proje alanında çalışmalarını başlattı.

  Antalya yaşanabilir bir yer mı?

  Sanıldığının aksine Antalya sadece yaz tatili için değil, sürekli yaşamak için de tercih edilecek bir kenttir. “Yaz tatili deyince aklınıza gelen ilk şehir neresidir?” diye sorulsa “Antalya” cevabını verenler çoğunlukta olur. Haksız da sayılmazlar; çünkü bu güzel şehir, adeta Türkiye’nin turizm başkentidir.

  Antalya nerede yaşanır?

  O zaman size yaşamanızı tavsiye edeceğimiz Antalya ilçelerinin başında Alanya ilçesi gelmektedir. Şehir merkezi sahilde kurulu olan bu ilçe, turistlerin, plajların, lüks otellerin, eğlence mekanlarının şehrin içerisinde yer aldığı bir ilçedir.

  Döşemealtı’nda yangın çıktı mı?

  Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde 11 katlı apartmanın 2’nci katındaki dairede çıkan ve kısa sürede büyüyen yangında dumanlar binayı sardı. Apartmanda mahsur kulanlar, itfaiye ve polis ekipleri tarafından tahliye edildi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.