Antalya Film Festivalinde Ne Oldu?

Antalya Altın Portakal Film Festivali, ödül töreniyle sona erdi. Sanat dünyasının ünlü isimlerini buluşturan geceye damgasını vuran, Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı arasındaki ödül gerginliği oldu. Haberin Devamı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali, önceki akşam Antalya Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ödül töreniyle sona erdi.

Altın Portakal Film Festivalinde ne oldu?

58’inci Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ödülleri

Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda, Övgüye Değer Ödülü ‘Acı ve Tatlı’ filmiyle Didem Şahin’in, Belgesel Film Jüri Özel Ödülü de ‘Bekleyiş’ filmiyle Aslı Akdağ’ın oldu. En İyi Belgesel Film Ödülü ise ‘Her Şey Dahil’ filmiyle Volkan Üce’ye gitti.

Altın Portakal Film Festivali kim kazandı?

Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü, ‘Anadolu Leoparı’ filmiyle Emre Kayiş’in, Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü de ‘İki Şafak Arasında’ filmi ile Selman Nacar’ın oldu. SİYAD En İyi Film Ödülü’nü, Necip Çağhan Özdemir ‘Bembeyaz’ filmiyle, FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü’nü de Tayfun Pirselimoğlu, ‘Kerr’ filmiyle aldı.

Altın Portakalı kim sundu?

Yekta Kopan’ın sunuculuğunu üstleneceği açılış gecesinde Erol Evgin bir konser verecek. Altın Portakal Ödülleri’nin sahiplerini bulacağı Kapanış ve Ödül Töreni’nde Yekta Kopan’la birlikte sunuculuk yapacak Şevval Sam aynı zamanda bir konser verecek.

You might be interested:  Bjk Antalya Kupa Maçı Ne Zaman?

Okul tıraşı hangi ödülü aldı?

Okul Tıraşı, Ferit Karahan’ın yönettiği dram türündeki 2021 yapımı Türk filmi. Altın Portakal En İyi Film Ödülü’nü kazanmıştır.

Nihal Yalçın ile Tamer Karadağlı arasında ne oldu?

Nihal Yalçın, Antalya Altın Portakal Ödülleri’nde teşekkür konuşması yaptığı sırada arkadaki hareketleriyle tepki çeken Tamer Karadağlı’nın taklidini yaptı. Karadağlı ‘Terbiyesizlik yapmadım. Organize bir şekilde linç girişimi var” dedi.

Altın Portakal Ödülü ne kadar?

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10 film, 17 kategoride toplam 720 bin TL tutarındaki ödül için yarıştı.

Festivallerin amacı nedir?

Festival kelimesi Latince festa kelimesinden gelir. İlk kez 1200’lü yılların başında kullanıma girmiş ve yerleşmiştir. Festivaller genelde doyasıya yemeklerin yendiği, çevrenin en güzel şekilde süslenip, temizlendiği olgulardır.

Neden Altın Portakal?

Antalya Altın Portakal Film Festivali, 1964 yılından bu yana Türkiye’nin Antalya ilinde düzenlenen film festivalidir.

Antalya Altın Portakal Film Festivali.

Altın Portakal Film Festivali
En yeni 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali
Düzenleyici Antalya Büyükşehir Belediyesi
Festival Başkanı Muhittin Böcek
Festival Yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu

Altın Portakal Ödül Töreni nerede?

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 2-9 Ekim tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

59 Antalya Film Festivali ne zaman?

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 1-8 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Yarışmaları için başvurular başladı.

Nihal Yalçın hangi filmle odul aldi?

2012 yapımı Kurtuluş Son Durak filminde Goncagül karakterini canlandırdı ve filmin müziğinde yer alan bazı şarkıları seslendirdi. Bu rolü ile 17. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Komedi ve Müzikal Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

You might be interested:  Kayseri - Adana Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Altın Portakal ilk ne zaman verildi?

Altın Portakal Film Festivali. 1. Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, 4 ve 10 Ekim 1964 tarihleri arasında gerçekleşti.

Sinema filmi ödülleri nelerdir?

‘Sinema ödülleri’ kategorisindeki sayfalar

 • En İyi Amerikan Filmi Bodil Ödülü
 • En İyi Erkek Oyuncu Gümüş Akbaba Ödülü
 • En İyi Film Gümüş Akbaba Ödülü
 • En İyi Kadın Oyuncu Gümüş Akbaba Ödülü
 • En İyi Kadın Oyuncu Gümüş Hugo Ödülü
 • En İyi Özgün Senaryo Gümüş Akbaba Ödülü
 • En İyi Özgün Şarkı Altın Küre Ödülü
 • Antalya Film Festivali hangi otelde?

  Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni destekleyen Antalya Ramada Plaza, festivallerin, sinemacıları neşeli ve pozitif bir ortamda bir araya getirerek, sinemaya yeni üretimlerin kazandırılmasında önemli işlevler üstlenen Renkli Festival Partileri’ni de festivale özel bir katkı olması amacıyla gerçekleştiriyor.

  Altın Portakal 2021 nerede yapılıyor?

  58. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 2-9 Ekim tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

  Boğaziçi Film Festivali nerede?

  İstanbul. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkıları, TRT’nin ‘Kurumsal İş Ortaklığı’, ‘Global İletişim Ortağı’ Anadolu Ajansının destekleri ve Beyoğlu Belediyesinin kurumsal ev sahipliğinde düzenlenen festival, takipçilerini 30 Ekim’e kadar sinema salonlarında ağırlayacak.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.