Antalya Kaputaş Plajı Nerede?

Kaputaş Plajı Kaputaş Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesinin en az kendisi kadar ünlü enfes güzelliği. Kaş’a 20 km, Kalkan’a ise 7 km uzaklıkta bulunan plaj, Kaş ile Kalkan arasındaki karayolu üzerinde, Kanyon Ağzı olarak bilinen noktada yer alıyor.
Turkuaz denizi, kum ve çakıldan oluşan kumsalı ile sizleri kendine aşık edecek Kaputaş Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesinde yer almaktadır. Kalkan’a 7 km uzaklıkta, Kaş’a ise 20 km uzaklıkta bulunan Kaputaş Plajı, turkuaz rengi denizi ve berraklığıyla sizleri büyüleyecek.
Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Kaputaş Plajı nerede diye soranlar Antalya merkeze biraz uzak cevabını alabilir. Kaş ve Kalkan’dan sık sık otobüs seferlerinin düzenlendiği Kaputaş Plajı’na doğrudan kara yolu ile ulaşmak mümkün değil.

Kaputaş Plajı giriş ücretli mi?

Plaja giriş için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Eğer kiralamak isterseniz iki kişilik şezlongların ücretleri 22.5 TL ve bu fiyatın pek çok plaja göre uygun olduğunu söyleyebilirim. Ancak şezlong kiralamayıp uygun boşluklarda havlunuzu serme şansınız var.

Kaputaş Plajı denizi nasıl?

Kaynak suyu Kaputaş Plajı’nı beslediği için deniz oldukça soğuk. Sahilinde ise kum ve çakıl taşları karışık bulunuyor. Turkuaz mavisi rengi yukarıdan ona bakanları büyüler. Suyu temiz ve Mavi Bayraklı.

You might be interested:  Izmir Hatay Pazarı Ne Zaman?

Kaputaş plajının özelliği nedir?

Deniz hemen derinleşir ve genelde hafif dalgalıdır. Kristal bir berraklığa sahip olan suyun metrelerce derinliğindeki cisimler bile gözle görülebilir. Rengi ve temizliğiyle herkesi büyüleyen su, kıyıdaki çakıllara vurarak büyüleyici bir ses çıkartır ve Kaputaş Plajı’nın güzelliğine güzellik katar.

Kaputaş Plajı Antalya merkeze kaç km?

Kaputaj Plajı Antalya arası Toplamda 202 km yol ile 3 saat 10 dk gibi bir sürede gidebilirsiniz. Sahilden geze geze giderim derseniz eğer Kemer kumluca Üzerinden ise Antalya Kaputaj plajı arası 206 km. 3,5 saat süre ile gidebilirsiniz. Kaş Kaputaj plajı arası kaç km?

Kaputaş Plajı halk plajı mı?

Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Kaputaş Plajına girişler ücretsiz. Aynı zamanda bir halk plajı da olan Kaputaş Plajına girişlerde herhangi bir ücret alınmıyor.

Kaputaş Plajı kum mu?

Kaputaş plajının sahilinde ise kum ve çakıl taşları karışık olarak bulunmaktadır. Turkuaz mavisi oldukça temiz bir denize açılan bu plaj mavi bayrağa sahiptir.

Kaputaş Plajı neden ünlü?

Daha önce Türkiye’deki en iyi plajlar yazımızda da yer verdiğimiz Kaputaş plajının en önemli özelliği, kanyon ağzında bulunan bir plaj olmasıdır. Çünkü bu özelliği sayesinde yapılaşmadan korunmuş ve doğal yapısıyla misafirlerini ağırlamaktadır.

Kaputaş plajında tuvalet var mı?

Tesis içerisinde duş ve tuvalet gibi temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir büfenin bulunduğunu da hatırlatalım.

Antalyada en güzel plaj nerede?

Antalya’nın en popüler plajları arasında bulunan Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında yer almaktadır. Plaj, şehir merkezine 200 kilometre uzaklıkta Kaş ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Kaputaş plajında duş var mı?

Giriş Ücretleri (2021) Kaş Belediyesi tarafından işletilen plajda yine belediye tarafından işletilen bir kafe restoran da bulunuyor. Şezlong ve şemsiyenin 5 TL karşılığında kiralandığı Kaputaş Plajı’na giriş ve duş kullanımı ücretsiz.

You might be interested:  Antalya Kaş Otobüs Bileti Ne Kadar?

Kaputaş Plajı kaç basamak?

Yer altından akmakta olan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir. Karayolundan 187 basamak inilerek plaja ulaşılır.

Kaputaş nereye ait?

Kaputaş Plajı Nerededir? Antalya –Fethiye ana yolunun üzerinde bulunan Kaputaş Plajı aynı zamanda Kaş ile Kalkan sahil yolu arasında yer alır. Kaş’a 20 km, Kalkan’a 7 km mesafededir. Kaputaş’ın eşsiz manzarasıyla karşılaştıktan sonra, plaja inmek için karayolundan itibaren 187 basamak bulunur.

Kaşın en güzel plajı hangisi?

Kaş plajlarının belki de en bilineni Kaputaş Plajı. “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Kaputaş Plajı, bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Kaş’a 20, Kalkan’a ise 7 kilometre uzaklıkta yer alan bu güzel plaj, coğrafi oluşumundan dolayı “Kanyonağzı Plajı” olarak da isimlendiriliyor.

Kaş Merkez Kaputaş plajı arası kaç km?

Kaş ile Kaputaş Plajı arası yaklaşık 20 kilometredir.

Kaputaş plajına nasıl inilir?

Kaputaş Plajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karayoluyla bölgeye geldikten sonra, tam 187 basamaklı bir merdivenden inilerek plaj bölümüne ulaşılmaktadır. Bu plajı güzelleştiren bir başka özelliği ise yer altı sularının kumların altından süzülerek denizle buluşmasıdır.

Patara plajı ücretli mi?

Kaş ve Fethiye ilçeleri arasında yer alan Patara Plajına giriş ücreti kişi başı 7.5 lira olarak belirlenmiştir. Bu yalnızca giriş ücretidir. Şezlong ve şemsiye kiralanmak istendiğinde 10 lira daha ödenmesi gerekir.

Kaşın en güzel plajı hangisi?

Kaş plajlarının belki de en bilineni Kaputaş Plajı. “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Kaputaş Plajı, bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Kaş’a 20, Kalkan’a ise 7 kilometre uzaklıkta yer alan bu güzel plaj, coğrafi oluşumundan dolayı “Kanyonağzı Plajı” olarak da isimlendiriliyor.

Kaputaş Plajı tesis var mı?

Plajda belediyenin bir tesisi beach olarak hizmet veriyor. Buradan şemsiye – şezlong kiralamak, kafe hizmeti almak mümkün. Sabahları hem deniz hem plaj ortamı daha sakin oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.