Antalya Yangın Kim Çıkardı?

Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Maraş, Muğla, Kütahya, Kocaeli, Aydın, Hatay, Kayseri ve Kilis’te yangınlar çıktı. Peş peşe başlayan bu yangınlar sonrası sabotaj iddiası araştırılıyor. 1990’lardan itibaren orman sabotajlarını bir terör eylemi olarak benimseyen PKK, yıllar içinde çok sayıda yangın çıkarttı.

Antalya yangınını kim yaptı?

Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’yi kız arkadaşının kaydettiği ses kaydı ele verdi. Kayıtlarda Ali Y.’nin, ‘Benzinle döke, döke, yaka yaka gittim’ demesi dikkat çekti.

Manavgatı kim yaktı?

Antalya’ya bağlı Akseki ilçesinde, büyük Manavgat yangınıyla eş zamanlı başlayan orman yangınını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Tüzün’ü ihbar eden Özlem Taşdöven (40), ilk kez konuştu. Ali Tüzün’ün sevgilisi olduğu yönündeki iddialara da cevap veren Özlem Taşdöven ‘Ben vatandaşlık görevimi yaptım.

Ormanları yakan kim?

Marmaris’te 3 gün süren orman yangınının şüphelisi olarak tutuklanan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan açıklama yaptı. ‘Kendini de yaktı beni de yaktı. Türkiye’deki tüm insanlardan, devlet büyüklerinden, köylülerimden çok özür dilerim’ dedi.

Marmaris’teki yangını kim çıkardı?

Muğla Marmaris’te, 3 gün süren orman yangınını çıkardığı belirtilen Sacit Ayhan tutuklandı. Şüphelinin babası Kadir Ayhan, gözyaşları içinde yaptığı açıklamada ”Keşke orman yanmasaydı, kendisini öldürseydi.

You might be interested:  Adana Nüfusu Ne Kadar?

Antalyada yangın neden çıktı?

Antalya’da, 28 Temmuz’da çıkan ve günler sonra kontrol altına alınan orman yangınında nadir görülen doğa olayının yaşandığı ortaya çıktı. Sıcak hava kütlesinin yükselmesiyle karadaki yangına temas edilmesi sonucu oluşan ve adına ‘yangın şeytanı’ denilen hortum, yaklaşık 10 dakika sürdü.

Türkiyenin en büyük yangını nerede oldu?

Türkiye’de ‘en büyük orman yangını’ olarak kayıtlara geçen ve 28 Temmuz’da çıkan Manavgat yangını, Gündoğmuş, Akseki ve Alanya ilçeleriyle toplamda 59 mahalledeki yerleşim noktalarını da içine alan 75 bin hektarda etkili oldu. Yangında yerleşim yerleri ve tarım alanları haricinde 58 bin hektar orman yok oldu.

Dünyanın en büyük yangını nerede oldu?

Büyük Londra Yangını – Vikipedi.

Antalya Ormanını kim yaktı?

Antalya’nın Akseki ilçesinde çıkıp Manavgat’a sıçrayan orman yangınıyla ilgili olarak tutuklanan Ali Y.’yi, sevgilisi Özlem T.’nin (40) telefonundaki ses kaydıyla ihbar ettiği ortaya çıktı. Ali Y.’nin ağabeyi Alaattin Y., “Kardeşim boşboğazdır.

Antalya ormanları kim yaktı?

Manavgat Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturmada, Antalya’da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y’yi, kız arkadaşının kaydettiği ses kaydının ele verdiği ortaya çıktı.

Yangını çıkaran kimin oğlu?

Marmaris’teki orman yangının başlatan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan oğluna tepki göstererek, ‘Yapacağını hiç ummadığım birisiydi. Keşke orman yanmasaydı da kendisini öldürseydi.’ dedi.

Sacit Ayhan neden yaktı?

Son dakika haberleri: Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınını çıkardığı iddiasıyla gözaltına alınan Sacit Ayhan, ifadesinde, arazilerini satan ve kendisini dışlayan babasına kızdığı için, intihar amacıyla ormanı yaktığını öne sürdü. 5 ayrı suçtan kaydı da bulunan Ayhan, kasten orman yakma suçundan 10 yıl hapis

Neden Ormanlar yakılıyor?

Levent Kurnaz, kuraklık, rüzgâr ve sıcaklığın birleşerek yangına davetiye çıkardığını belirtirken; bu tarz bölgelerin iklim krizi sonucunda daha sıcak, daha kurak, daha rüzgârlı olmasının yanı sıra insanların dikkatsizliğinin de yangın riskini katladığını söyledi ve araçlardan atılan sigara izmaritlerinden, ormanların

You might be interested:  Hes Kodu Belediye Otobüs Kartına Nasıl Yüklenir Mersin?

Muğla ormanı kim yaktı?

Akşam saatlerinde Muğla’da bir kişi gözaltına alındı. Marmaris’teki ormanlık alanı yakan sabotajcı suçunu itiraf etti. İçişleri Bakanı Soylu, ‘S.A. isimli şahıs kendisi itiraf etti.

Muğla yangını kim yaptı?

Muğla Marmaris’te orman yangını çıkardığı belirtilen Sacit Ayhan tutuklandı. Şüpheli ilk sorgusunda, ailevi sorunlar yaşadığını, babasının bölgedeki arazisini sattığını ve babası tarafından dışlandığını bu nedenle yangın çıkardığını itiraf etti.

Marmaris kim yakti?

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını kısa süre içinde büyüdü ve geniş alanlara yayıldı. Yangına onlarca helikopter ve uçak havadan müdahalesi sürerken yangını kimin çıkardığı da ortaya çıktı. Gözaltına alınan Sacit Ayhan sorgusunda ormanı yaktığını itiraf etti. Marmaris’te ormanı kim yaktı?

Hatay Orman Yangını kim yaktı?

Yangını, terör örgütü PKK’ya bağlı ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ üstlendi. 300 hektarlık ormanın zarar gördüğü yangınla ilgili gözaltına alınan Erman K. ile Hakan D. tutuklandı.

Ormanı yakan yakalandı mı?

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının şüphelisi S.A, çok sayıda kamera kaydının, fotokapanların, plaka tanıma sistemlerinin incelemesinin ardından emniyet ve jandarmanın oluşturduğu özel ekip sayesinde yakalandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.