Ekim Ayında Antalya Da Hava Nasıl Olur?

Ekim ayında Antalya’da hava durumu Güneşli hava ekim ayının ortasına kadar keyif vericidir. Deniz güneşten dolayı hala sıcaktır ve yüzmek için uygundur.
Antalya Ekim ayı içerisinde 25°C ile 30°C dolaylarında bir sıcaklığı vardır. Hava durumu ise coğunlukla güneşli ve sıcak olmakla beraber bazı günler hafif yagıslı olabilmektedir.

Ekim ayinda antalyada denize girilir mi?

Merhaba, Antalya’da sezon uzun. Ekim ayında da su sıcaklığı girilebilir ısıda oluyor.

Ekimde Antalyada nerede denize girilir?

Adrasan: Antalya’nın Saklı Cenneti

Ekim ayında denize girilecek yerler için ilk önerimiz, Antalya’nın saklı cenneti konumundaki Adrasan. Burası el değmemiş nefis doğası ve tertemiz denizi ile gezginlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Antalya hangi aya kadar sicak?

Antalya Bölgesinde Ortalama Sıcaklık

Sıcak mevsim 3,2 ay uzunluğundadır ve 14 Haziran tarihinde başlayıp 19 Eylül tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 31°C üzerindedir. Antalya bölgesindeki en sıcak ay Ağustos ayıdır; bu ayda ortalama yüksek sıcaklık 34°C iken düşük sıcaklık 23°C düzeyindedir.

Ekim ayı nerede denize girilir?

Ekim ayı boyunca plajlarında yaz sezonunun son demlerini yaşayabileceğin ilçede mutlaka görmen gereken yerlerin başında Çıralı Yanartaş, Beldibi Mağarası, Phaselis Antik Kenti, Ayışığı Plajı, Çamyuva sahili ve Çıralı Plajı geliyor.

You might be interested:  Antalya Saklıkent Kanyonu Nasıl Gidilir?

Ekim ayında tatile nereye gidilir?

Ekimde görülecek yerler arasından en sevdiklerimizi sizin için derledik.

 • Safranbolu | Karabük. Ilıman havası ile ekim ayında gezmeye oldukça elverişli olan Safranbolu’yu listemize almadan edemedik.
 • Selimiye | Marmaris.
 • Yedigöller Milli Parkı | Bolu.
 • Kapadokya & Göreme | Nevşehir.
 • Gökçeada | Çanakkale.
 • Ekim sonunda denize girilir mi?

  karadeniz ve marmara bölgeleri için yılın denize girilebilecek son ayıdır. güneşli ve sakin bir havada, kimselerin olmadığı plajda senenin son deniz keyfini yaşamanın tadı başkadır. ekim ayının sonlarına doğru su iyice soğuyacağı için söz konusu ayın ilk günleri tercih edilmelidir.

  Antalyada denize ne zamana kadar girilir?

  Antalya’da Mayıs’tan Ekim sonuna kadar denize giriliyor, bizim önerimiz hem boğucu sıcaklardan, hem de kalabalıklardan kaçmak adına yaz ayları yerine sezon sonu ya da başında gelmeniz. Aşağıda Antalya’de denize girilecek yerleri bulacaksınız.

  Ekim ayında kemer nasıl olur?

  Bulutlar. Kemer bölgesinde Ekim ayında bulut örtüsü çok hızla artar ve ay boyunca gökyüzünün kapalı veya çok bulutlu olduğu zaman %18 düzeyinden %35 düzeyine yükselir. Ayın en açık günü 1 Ekim tarihinde gerçekleşir ve %82 oranında açık, az bulutlu veya parçalı bulutlu olur.

  Antalya’da deniz suyu ne zaman ısınır?

  Genelde yüzme sezonu biter aralıkta. Kıyıda ortalama yıllık su sıcaklığı in Antalya’da dır-dir 22.5°C, mevsimlere göre: kışın 18.5°C, baharda 18.8°C, yazın 27.3°C, sonbaharda 25.3°C. Minimum su sıcaklığı (16.0°C) in Antalya’da olur martta, maksimum (30.0°C) ağustosda.

  Antalyada en güzel deniz hangi bölgede?

  Antalya’nın en popüler plajları arasında bulunan Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında yer almaktadır. Plaj, şehir merkezine 200 kilometre uzaklıkta Kaş ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

  Antalya’nın en güzel Plajı hangisi?

  Antalya’nın en güzel plajlarından bir tanesi Kaputaş Plajı. Bu güzel plaj Kaputaş Kanyonu’nun denizle buluştuğu yerde bulunduğu için “Kanyonağzı Plajı” olarak da biliniyor. Sit alanında yer alan ve mavi bayraklı olan Kaputaş Plajı, yol seviyesinin altında bulunuyor.

  You might be interested:  Antalya Olimpos Hangi Ilçede?

  Antalyaya ne zaman gidilmeli?

  Antalya’da turizm sezonu geleneksel olarak 10 aya kadar uzayabiliyor. Antalya’nın yerlilerine göre; Nisan ayının başından Haziran ortasına ve Eylül başından Ekim ortasına kadar hava sıcaklıkları Antalya’yı ziyaret etmek için en iyi uygun zaman olduğunu söylerler. Antalya’nın en güzel zamanlarından birisidir.

  Antalya kışı nasıl olur?

  Kışlar bile ılığa yakın serinlikte geçer. Yazın hiç görülmeyen yağmur, Aralık, Ocak ayları ile çok nadir olarak ilk ve sonbahar aylarında sağanak halinde yağar. Yılın ancak 40-50 günü kapalı ve yağışlıdır.

  Antalya deniz sezonu ne zaman başlıyor?

  Antalya’daki ince kumlu doğal plajlar ve güzel manzaralı koyların yanı sıra Mart-Aralık aylarında iklimin ve deniz suyu sıcaklığının uygun olmasıyla devam eden deniz mevsimi bölgenin turizm potansiyelini artırmaktadır.

  Antalya Eylül ayında nasıl olur?

  Eylül ayında Antalya’da yağmura yakalanma riskiniz yaz aylarına göre çok daha yüksek. Bu ay da en yüksek sıcaklık 31 derece iken en düşük sıcaklık ise 19 derecedir. Ancak yaz mevsimine göre güneşlenme süresi de düşer. Ortalama güneşlenme süreci yaklaşık 9 saattir.

  Antalyada denize girilebiliyor mu?

  Antalya’da Mayıs’tan Ekim sonuna kadar denize giriliyor, bizim önerimiz hem boğucu sıcaklardan, hem de kalabalıklardan kaçmak adına yaz ayları yerine sezon sonu ya da başında gelmeniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.