Hatay Antakya Expo Nerede?

Expo Hatay nerede? Antakya ve İskenderun bölgelerinde 2 adet olmak üzere toplamda 300 dönüm arazi üzerinde kurulmaktadır. Antakya Expo alanı 200 dönüm büyüklüğünde bir alana yayılmaktadır. Alan Antakya Merkeze 7.4 km, İskenderun Merkez’e 64 km Antakya Havaalanına 30 km mesafededir.
Antakya Expo alanı 200 dönüm büyüklüğünde bir alana yayılmaktadır. Alan Antakya Merkeze 7.4 km, İskenderun Merkez’e 64 km Antakya Havaalanına 30 km mesafededir. İskenderun Expo alanı 100 dönüm büyüklüğünde bir alana yayılmaktadır.

Expo Hatay giriş ücretli mi?

Ülkemizde ciddi ekonomik sıkıntıların yaşandığı, gelirgider dengesinin bozulduğu bu süreçte, EXPO alanlarına girişler ile programların ücretsiz olarak yapılmasına devam etme kararı aldık” ifadelerine yer verdi.

Hatay Expo konser nerede?

EXPO 2021 HATAY’s Tweets

14 Temmuz Perşembe Saat 21.00 – Arsuz Expo alanı Meydan Sahnesi Antakya alanımızda sahnelenecek oyun için kapasite sınırı bulunmakta olup Expo Mobil Uygulamasından ücretsiz bilet oluşturmanız gerekmektedir.

Hatay EXPO giris ucreti ne kadar?

Giriş ücretlerimiz 5-10 TL civarında yer alacak, 0-6 yaş çocuklar ücretsiz yararlanabilecek, 6-12 yaş grubunda ki gençler ise 5 TL gibi bir fiyata tabii olacak, 12 yaş üstü içinde düşündüğümüz ücret en fazla 10 TL. Gazi ve Şehit yakınları ile beraber 65 yaş üstü ücretsiz bir şekilde yararlanabilecekler.

You might be interested:  Trendyol Adana Şubesi Nerede?

EXPO kaç yılda bir yapılır?

Dünya EXPO’ları, 5 yılda bir düzenlenen ve evrensel EXPO olarak tanımlanan EXPO’lardır ve süreleri 6 aydır. Bu tür EXPO’lar son yıllarda 2000 Hannover, 2005 Aichi, 2010 Şanghay’da düzenlenmiş olup, 2015 yılında Milano’da düzenlenmiştir.

EXPO 2022 Hatayda neler var?

Expo alanları içerisinde yer alacak katılımcı bahçeleri, tematik bitki bahçeleri, çiçek sergi alanları ve bitki müzesi gibi fonksiyonları ile ziyaretçilerin kendi bölgelerini daha yakından tanımalarının yanı sıra, yaşadıkları ülke ve iklime uzak bitkileri de görme ve onlar hakkında bilgi sahibi olma imkânı sunulacak.

Hatay Expo da ne var?

EXPO 2021 HATAY

 • Gastronomi Köyü
 • Açık ve Kapalı Fuar Alanları
 • Medeniyetler Bahçesi.
 • Tıbbi ve Aromatik Bitki Parkı
 • Kültür ve Sanat Sokağı
 • Biyolojik Gölet.
 • Hatay Expo ya nasıl gidilir?

  Karayolu ağına sahip, İpek Yolu’nun Akdeniz’e açılan penceresi olan Hatay, dünya ticaretinde önemli bir rol üstlenmektedir. EXPO 2021 İskenderun alanına ulaşım konusunda da İskenderun otogarı 21 şehirlerarası otobüs işletmesi ile İskenderun’dan tüm Türkiye’ye karayolu ile seyahat edebilme olanağı sağlamaktadır.

  Expo Hatay hangi saatlerde açık?

  EXPO’21 Hatay’ın ilk gününde, 31 Mart’ta şehir ve yurt dışından gelecek misafirler saat 16.00’dan sonra Antakya’daki Expo alanını gezecek ve organizasyonun ruhunu yansıtacak performanslara şahitlik edecek. Aynı gün saat 20.00’de, organizasyonun açılış konuşmalarının ardından seremoni yapılacak.

  EXPO 2021 Hatayda ne var?

  Expo 2021 Hatay başlıyor Dünyanın 3. büyük organizasyonu olarak kabul edilen Expo, 1 Nisan’da, Hatay’da, Medeniyetler Bahçesi temasıyla kapılarını açıyor Expo, Hatay’ın tıbbi ve aromatik bitkiler de dahil olmak üzere zengin doğal florasını dünyaya tanıtma imkanı verecek.

  EXPO amfi kaç kişilik?

  Tarihi mimariden esinlenerek kurgulanan amfi tiyatro 3500 kişi kapasitesinde planlanmıştır. Birçok ulusal ve uluslararası sanatsal ve görsel etkinliğin gerçekleşeceği bu alan bir cazibe merkezi olarak hizmet verecektir.

  You might be interested:  Typ Adana Basvurulari Ne Zaman?

  2022 Expo Fuarı nerede yapılacak?

  Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Müstakil Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek olan MÜSİAD EXPO 2022 Fuarı, 2 – 5 Kasım 2022 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

  Expo Hatay kalıcı mı?

  Kültürel ve sanatsal etkinliklerin alanları Expo’nun kalıcı bir mirası olarak organizasyon sonrasında da Hataylılar’ın olacak.

  Hatay EXPO 2022 ne zamana kadar ücretsiz?

  1 Nisan 2022 – 29 Ekim 2022.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.