Istanbul Antalya Nasıl Gidilir?

İstanbul ile Antalya arası uzaklık yaklaşık olarak 696 kilometredir. Yolculuğa başladıktan sonra Gebze, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta yol güzergahını takip etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise Isparta’dan Burdur’a geçiş yapılarak, oradan Antalya ‘nın Aksu ilçesine giriş yapılır.
İstanbul’dan Antalya’ya Nasıl Gidilir? Şimdi özel olarak İstanbul’dan Antalya’ya gitmek isteyenlere bir parantez açayım. Öncelikle bence en mantıklı seçenek uçakla ulaşmak Son dakikaya kalanlar da otobüse binerek Antalya’ya ulaşabilir.

Tren ile Antalya’ya Nasıl gidilir?

İstanbul (Türkiye) şehrinden Antalya (Türkiye) şehrine trenle nasıl gidilir (482km). Tren biletinizi online satın alın. Bilet fiyatlarını bulun. Detaylı bilgiler ve tarifeler. Tren ile İstanbul şehrinden Antalya şehrine gitmek için lütfen aşağıdaki bilgileri okuyun. Tren biletinizi verilen rezervasyon linklerinden satın alın.

Hangi illerden Antalya’ya ulaşımın en kolay yolu?

Çok ilimize olduğu gibi Antalya’ya da ulaşımın en kolay ve en kısa yolu havayolu seyahatidir. İstanbul’daki Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından Antalya Havalimanına yahut Alanya’ya daha yakın olan Gazipaşa Havalimanına nerede ise her gün ve her saatte uçuşlar bulunur.

You might be interested:  Yapraklı Koy Mersin Nerede?

En çok tercih edilen karayoludur Antalya?

İstanbul Antalya arası takriben 800 km ve 8,5 saat civarıdır. Başlıca ulaşım yöntemlerinden biri olan karayolu ulaşımı uzun yola karşın en fazla tercih edilen yöntemdir. Kendi aracıyla veya otobüs vasıtasıyla her sene yüz binlerce insan Antalya’yı ziyaret etmektedir.

Hangi havalimanlarından Antalya’ya gidilir?

İstanbul’daki Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından Antalya Havalimanına yahut Alanya’ya daha yakın olan Gazipaşa Havalimanına nerede ise her gün ve her saatte uçuşlar bulunur. Ama konu başlığından da belli olacağı gibi bu yazıda karayolu üstünden ulaşımı, rota önerilerini ve ufak detayları paylaşacağız.

Istanbuldan Antalya’ya hangi yoldan gidilir?

Özel araçla İstanbul’dan yola çıkıp Antalya’ya ulaşmak isteyen ziyaretçilerin, seyahatlerine Anadolu Otoyolu üzerinden çıkmaları gerekmektedir. Gebze’yi geçtikten sonra sırasıyla; Bursa, Bozüyük, Kütahya, Afyonkarahisar, Burdur ve Antalya tabelaları izlenmelidir.

İstanbul Antalya paralı yol ne kadar?

Yol yaklaşık olarak 7 saat ve 57 dakika zaman alır ve Kütahya, Burdur, Koşuyolu, Büyükbakkal, Sultanbeyli, Atatürk ve Dilovası üzerinden geçer. Rota üzerinde paralı yollar var.

İstanbul ile Antalya arasındaki mesafe.

Hava yoluyla en kısa mesafe 481 km ✈️
Yakıt miktarı 55,3 L
Yakıt fiyatı 355,8 TRY

İstanbul Antalya hangi güzergah?

İstanbul ile Antalya arası uzaklık yaklaşık olarak 696 kilometredir. Yolculuğa başladıktan sonra Gebze, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta yol güzergahını takip etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise Isparta’dan Burdur’a geçiş yapılarak, oradan Antalya ‘nın Aksu ilçesine giriş yapılır.

Antalya’ya hangi yoldan gidiliyor?

Araba ile Antalya’ya Ulaşım

Yolculuğa başladıktan sonra Gebze, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta yol güzergahını takip etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise Isparta’dan Burdur’a geçiş yapılarak, oradan Antalya’nın Aksu ilçesine giriş yapılır.

Antalya’ya giderken hangi illerden geçilir?

Antalya’ya kara yoluyla ulaşım: Antalya, Türkiye’nin dört bir yanı ile yüksek standartta kara yolu bağlantısına sahip. İzmir’den Antalya’ya gitmek için İzmir-Aydın Otoyolu’nu kullanarak, Denizli, Acıpayam, Korkuteli rotasını izlemek gerekiyor.

You might be interested:  Antakya Usulü Kömbe Nasıl Yapılır?

Antalya nasıl bir yer?

Antalya, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan, ülkemizin turistik açıdan önemli şehirlerinden bir tanesidir. Yaklaşık nüfusu 1,8 milyon civarındadır. Antalya 630 km kıyı şeridiyle Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. İki ova üzerine kurulu şehrin merkezi, Akdeniz sahili boyunca uzanan ova üzerinde bulunur.

İstanbul Antalya arası kaç saat sürer?

İSTANBUL, ANTALYA arası 718 km’lik bu mesafeyi; 90 km ortalama hız ile yaklaşık olarak 7 saat 58 dakikada gidebilirsiniz. İSTANBUL-ANTALYA arasındaki 718 kilometre olan bu uzaklığı, 100 kilometrede 6 litre yakıt tüketen bir araç ile yaklaşık olarak 43.08 litre yakıt harcayarak gidebilirsiniz.

İstanbul Antalya otobüs kaç saat sürüyor?

İstanbul – Antalya arası en uygun fiyatlı otobüs biletini bulun. Kamil Koç ile İstanbul – Antalya yolculukları ekonomik ve konforludur. İki şehir arasındaki mesafe 767kms km’dir ve seyahat etmek yaklaşık 10 saat 45 dakika saat kadar sürer.

İstanbul Antalya araba ne kadar yakar?

İstanbul ile Antalya yol güzergahı için Kilometre hesaplama sonucunda 45,4 Litre yakıt tüketimi yapacaksınız. Aracınız dizel ise yaklaşık 1.111 TL, benzinli araç kullanıyorsanız 1.009 TL yakıt maliyetiniz oluşur. Şayet LPG takılı bir araçla yol alıyorsanız 573 TL ortalama yakıt maliyetiniz oluşacaktır.

Istanbuldan Antalyaya giderken nerelerde mola verilir?

İstanbul Antalya Arası Dinlenme Tesisleri ve Lezzet Durakları

 • Bilecik – İsmail’in Yeri / Karaçam Et Lokantası
 • Akçaabat Köftecisi.
 • Bozüyük Köfteci Yusuf.
 • Selçuk Bey Dinlenme Tesisleri.
 • Isparta Kebapçı Kadir.
 • Karacaören Barajı Gölbaşı Tesisleri.
 • Çamlaraltı Dinlenme Tesisi.
 • Antalyaya giderken nerelere uğramalı?

  Antalya’da Gizli Kalmış 13 Yer – Gezilecek En İyi Yerler

 • Uçansu Şelaleleri. Antalya’ya 60 km mesafedeki Akçapınar Köyü’ndeki Uçansu Şelaleleri, adeta gizli bir cennet.
 • Sapadere Kanyonu.
 • 3. Çakırlar ve Geyikbayırı Köyü
 • Kızlar Sivrisi.
 • 5. Güver Uçurumu.
 • 6. Çığlıkara.
 • 7. Tilkiler Mağarası
 • 8. Üçoluk Yaylası
 • You might be interested:  Eskişehir Antalya Uçak Bileti Ne Kadar?

  İstanbul Antalya kamyon kaç saat?

  İstanbul – Antalya Arası

  Araba Mesafesi 698 km
  Yaklaşık Mesafe 698 km
  Araba Süresi 8 sa. 39 dk.
  Otobüs Süresi 12 sa. 1 dk.
  Yürüme Mesafesi 113 sa.

  İstanbul Antalya bilet fiyatları ne kadar?

  En ucuz İstanbul – Antalya otobüs bileti 344,00 TL’dir.

  Antalya ulaşım nasıl?

  Antalya’da ulaşım oldukça kolay sağlanmaktadır. Tramvay, halk otobüsü, taksiler ve deniz otobüsleri şehirde çok sık sefer yaparak hizmet vermektedir. Havalimanından şehir merkezine, tramvay ve otosbüs seferleri bulunmaktadır.

  Antalya hangi otobüs gider?

  Antalya şehrindeki tüm Antalya Ulaşım A.Ş. hatları

 • 104. Gürsu – Konyaaltı Sahil.
 • 106. Kepez Kaymakamlık – Kültür Mah.
 • 112. Varsak – Kepez Devlet Hastanesi.
 • 188. Uncalı Mezarlığı – Kurşunlu Mezarlığı
 • 500. Otogar Depolama – Saklıkent.
 • 503. Otogar – Aşağı Karaman.
 • 506. Meydan – Yağca.
 • 507. Varsak Aktarma – Kirişçiler – Kızıllı
 • Paralı yol ne kadar?

  Tek yön olarak hesaplanan geçiş ücretleri 1. sınıf araçlar için 53 TL, 2. sınıf araçlar için ise 79,5 TL olarak değişiyor. Gece tarifesi için ise bu ücretler 1. sınıf araçlarda 26,50 TL, 2. sınıf araçlarda ise 39,75 TL oluyor.

  İstanbul Antalya bilet fiyatları ne kadar?

  En ucuz İstanbul – Antalya otobüs bileti 344,00 TL’dir.

  İstanbul Bodrum yeni yoldan kaç TL?

  Buna göre İstanbul’dan yola çıkan bir sürücü 800 TL otoyol ve köprü ücreti ödeyerek Bodrum’a gidebilir. İstanbul Muğla arası kaç tl benzin yakar? Esenler, İstanbul ile Bodrum, Muğla arası 716 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 8 saat 29 dakika sürecektir.

  Anadolu Otoyolu geçiş ücreti ne kadar?

  KGM Anadolu Otoyolu (Çamlıca İstasyonu – Akıncı Kesimi ) Ücret Tarifesi 2022

  Araç Sınıfı Giriş Ödenecek Ücret
  Hafif Ticari Araç Anadolu 49,50 TL
  Motosiklet Anadolu 18,75 TL
  3. Sınıf Anadolu 72,75 TL
  4. Sınıf Anadolu 93,50 TL

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.