Konya Antalya Yolu Nasıl?

Konya – Antalya arası mesafe yaklaşık olarak 302 Km dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 3 saat 58 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 192 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 45 dakika sürede tamamlayabilirsiniz. Dizel bir araç bu mesafede ortalama 16.61 Lt, benzinli bir araç ise 24.16 Lt yakıt tüketir.

Konya Antalya yolu hangi yoldan gidilir?

Kardeş Konyadan Antalyaya şu an kullanılabilecek tek yol Konya – seydişehir manavgat- antalya güzergahı yol gayet temiz hiç bir problem yok

Antalya-Konya yolu ne zaman bitecek?

BAKAN “2022 YILININ SONUNDA TAMAMLANACAK” DEDİ

5 kilometrelik Demirkapı Tüneli Antalya’yı İç Anadolu’ya daha da yakınlaştıracak. Antalya-Konya arasındaki mesafeyi 30 kilometre kısaltacak olan tünel, yıllık 36,5 milyon TL tasarruf sağlanmasına da katkı sağlayacak.

Konya Antalya yolu ulaşıma açıldı mı?

Yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan, Akdeniz Bölgesi’ni İç Anadolu’ya bağlayan Antalya-Konya kara yolu, ekiplerin çalışması sonucu ulaşıma açıldı.

Konya Antalya yolu nerede?

Konya’nın Beyşehir ilçesi ile Antalya’nın Serik ilçeleri arasındadır. Yolun İbradı Kavşağı-Beydiğin Köyü arasındaki 11km.lik kısmı ve Gembos Demirkapı Tünelleri yapım aşamasındadır. Yol tamamlandığında Konya-Antalya arasını 100 km kısalacaktır.

You might be interested:  Beşiktaş Adana Maçı Hangi Kanalda?

Antalya Konya üzeri kaç km?

Konya şehriyle Antalya şehri arası toplamda 340 km’dir.

Antalya Konya arası kaç kilometre yol tarifi?

Antalya Konya arası yolculuk özel araçla Mersin- Antalya Yolu/D400 üzerinden yapıldığında 302, 9 km olacaktır. Her iki şehir arası mesafe D300 üzerinden ise 364,0 kilometre olacaktır. Antalya- Konya güzergahında gerçekleştirilen otobüs yolculuğunda ise mesafe yaklaşık 323 kilometredir.

Konya Antalya arası tünel nerede?

Tünel. Antalya-Manavgat Ayrımı–Taşağıl–Derebucak Yolu güzergahında inşa edilen Demirkapı Tüneli 5 kilometre uzunluğa sahip. Çift tüplü inşa edilen tünel, taşıt trafiğine 2×2 şeritli, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında hizmet verecek.

Konya Antalya yeni yapılan yol ne zaman açılacak?

2022 yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor

Bölge Müdürlüğü Yol Yapım Kontrol Şefi Burkay Gökbaş, projeyle Konya-Antalya arasında yeni güzergahın kazandırılacağını söyledi. İç Anadolu’yu Akdeniz’e ulaştıracak projenin konforlu ulaşım sağlayacağını aktaran Gökbaş, ‘Konya-Antalya arası en kısa güzergah burası.

Konya Antalya yolu ne zaman açılır?

Yolun bir kısmı tamamlanmış ama iki tane tünelin şu anda yapımı devam ediyor. Henüz şu anda trafiğe açılmış durumda değil. Yetkililerle görüşmemizde de şu an için bir tarih verilemediğini ifade ediyorlar. Sadece 2023 yılında bitirileceğinden söz ediyorlar.

Alacabel Tüneli ne oldu?

Çalışmaların 2023`ün sonunda tamamlanmasının hedeflendiğini ifade eden Tutal, ‘Mevcut durumda 7.3 kilometre uzunluğunda olan tünel, gidiş ve gelişli olup, sol tüp 7 bin 360, sağ tüp 7 bin 360 metre olmak üzere toplamda 14 bin 720 metre. Her iki tüpte 12 bin 50 metresi açılmış durumda.’ dedi.

Antalya Seydişehir yolu açıldı mı?

Konya. Konya’yı Antalya’ya bağlayan ve yoğun kar nedeniyle dün ulaşıma kapanan Seydişehir-Antalya kara yolu, tuzlama ve kar kürüme çalışmalarının ardından küçük araçların geçişine açıldı.

You might be interested:  Antalya Spor Amedspor Hangi Kanalda?

Konya yolu ne zaman açılacak?

İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en önemli güzergah olan ve dün saat 20.30 sıralarında araç trafiğine kapatılan Antalya-Konya yolu, bugün saat 17.30 sıralarında açıldı.

Gembos yolu ne durumda?

Bölge Hududu Yolu Projesinden oluşuyor. İlk proje 2019 yılında tamamlandı. İkinci projede ise 3 bölüm halinde 16 kilometrelik kısmı duble yol, geri kalanı standardı yükseltilmiş yol olarak ihale edildi ve 2015 yılında tamamlandı. Günümüzde bölünmüş yol olması için etüt ve proje çalışmaları devam ediyor.

En uzun tünel kaç km?

Ovit Dağı geçidinde yapımı tamamlanan 14.3 kilometrelik Ovit Tüneli, Türkiye’nin en uzun, dünyanın 3’üncü uzun çift tüplü tüneli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2018 yılında da açılışı gerçekleştirilen tünel, sürücüler için büyük bir kolaylık sağladı.

Demir kapi tuneli nerede?

Antalya’yı, Konya’ya ve iç kesimlere bağlayan kuzey-güney aksı konumundaki Antalya-Manavgat Ayrımı-Taşağıl-Derebucak Yolu güzergahında inşa edilen Demirkapı Tüneli’nde ışık görme töreni düzenlendi.

Antalya hangi yoldan gidilir?

Araba ile Antalya’ya Ulaşım

Yolculuğa başladıktan sonra Gebze, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta yol güzergahını takip etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise Isparta’dan Burdur’a geçiş yapılarak, oradan Antalya’nın Aksu ilçesine giriş yapılır.

Adana Konya üzeri antalya kaç km?

4:37 4 s 37 dk. D400 18 km, 12 dk. 4:49 4 s 49 dk. D400 Antalya Mersin yolu D400 11 km, 07 dk.

Adana ile Antalya arasındaki mesafe.

Hava yoluyla en kısa mesafe 412 km ✈️
Sürüş süresi 6 s 13 dk.
Yakıt miktarı 43,8 L
Yakıt fiyatı 281,4 TRY

Gembos yolu nerede?

Gembos Yolu, Konya Beyşehir’den Akçabelen’e ulaşıyor. Buradan Derebucak ve Taşağıl güzergâhıyla Manavgat sahiline iniyor. Üç projeden oluşan Gembos Yolu’nun ilki Konya-Beyşehir Duble Yolu projesi, ikincisi Beyşehir-Yenişar Bademli Kavşağı-Gembos Yolu Projesi ve son olarak da Taşağıl (Antalya-Alanya ayrımı) 3.

You might be interested:  Adana Pamuk Fiyatı Ne Kadar?

Antalya Konya arası otobüs ile kaç saat?

Konya – Antalya arası toplam 223 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 6 saat sürüyor. Konya – Antalya arası hangi otobüs firmalarının seferleri bulunuyor?

Leave a Reply

Your email address will not be published.