Mersin Alanya Yolu Nasıl?

Mersin – Alanya arası mesafe yaklaşık olarak 356 Km dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 5 saat 35 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 239 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 49 dakika sürede tamamlayabilirsiniz. Dizel bir araç bu mesafede ortalama 19.58 Lt, benzinli bir araç ise 28.48 Lt yakıt tüketir.
Mersin-Erdemli arasındaki 41 kilometrelik kesimin sıcak kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamlandığını ifade eden Elvan, ‘446 kilometrelik Erdemli-Silifke-Anamur-Gazipaşa-Alanya-Antalya Yolu’nun 363,5 kilometresini bölünmüş yol haline getirdik. Bu yolun 204 kilometresini de sıcak asfaltla kapladık’ diye konuştu. Son Güncelleme: 07.07.2014 11:24

Antalya Mersin yolu kötü mü?

türkiye’nin en az kaza yapılan karayoludur. zira sürekli virajlar olduğu için hız yapılamaz. midesi kolayca bulananlara tavsiye edilmez ama manzası pek güzeldir.

Mersin-Antalya yolu yapıldı mı?

AA muhabirinin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğünden derlediği bilgiye göre, Mersin ile Antalya arasında planlanan 440 kilometrelik yolun 394 kilometresi tamamlanarak bölünmüş yol olarak trafiğe açıldı.

You might be interested:  Acılı Adana Kebabı Nasıl Yapılır?

Mersin-Antalya yolu ne zaman bitecek?

Akdeniz Sahil Yolu Projesi 2019’da açılacak!

2019 yılı Aralık ayında bitecek projede 39,8 km uzunluğunda 34 adet tünel yapılıyor.

Antalya Mersin arası tüneller açıldı mı?

ANTALYA – MERSİN ARASINDAKİ 6 TÜNEL VE 1 VİYADÜK HİZMETE AÇILDI. Mersin – Antalya arasındaki Akdeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan 6 tünel ile 1 viyadük törenle hizmete açıldı.

Mersin-Antalya yolu virajları kaç km?

Sürücülerin ‘çileli yol’ diye adlandırdığı Mersin-Antalya yolundaki çalışmalarda sona gelinirken KGM’den edinilen bilgilere göre, 446 kilometrelik yolun 400,5 kilometresinin tamamladığı öğrenildi.

Anamur tüneli açıldı mı?

AKDENİZ SAHİL YOLU PROJESİ İLERLİYOR02.01.2018Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden Mersin ve Antalya’yı birbirine bağlayacak Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında, Mersin’in Anamur ilçesinde inşası tamamlanan viyadük ve tünel trafiğe açıldı.

Mersin Antalya Sahil Yolu kaç saat?

Yol yaklaşık olarak 5 saat ve 36 dakika zaman alır ve Mezitli, Yenişehir, Erdemli, Akkum, Susanoğlu, Atayurt ve Sayağzı Mahallesi üzerinden geçer.

Gazipaşa Anamur yolu ne zaman bitecek?

Akdeniz sahil projesi içinde yer alan, Mersin-Antalya karayolunda, 2021 yılı içinde bitirilmesi hedeflenen 5 tünel ve 2 viyadüğün çalışmaları hızla sürüyor. Silifke-Aydıncık-Bozyazı-Anamur ve Gazipaşa ilçeleri arasında bölünmüş yol çalışmalarında sona geliniyor.

Antalya Mersin arası kaç km Karayolları?

Mersin Antalya arasındaki mesafe km olarak karayoluyla 475 km’dir. Seyahat için ulaşım seçenekleri de oldukça çeşitlidir. Mersin Antalya Arası Kaç Km? Mersin ile Antalya arası yaklaşık olarak 475 km kadardır.

Akdeniz Sahil Yolu Projesi bitti mi?

Akdeniz Sahil Yolu Projesi 2019’da açılacak!

Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nde sona yaklaşıldı. 2019 yılı Aralık ayında bitecek projede 39,8 km uzunluğunda 34 adet tünel yapılıyor.

Mersin sahil yolu neden kapalı?

Mersin’in Erdemli ilçesinde sahil yolunun bir bölümü, fırtına nedeniyle yükselen dalgaların taşıdığı kum ve taşlarla dolması sonucu trafiğe kapatıldı.

You might be interested:  Hatay Istanbul Otobüs Bileti Ne Kadar?

Mersin Antalya arası kaç saate düşecek?

Mersin-Antalya arasındaki 450 kilometrelik mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek toplam 3 milyar 600 milyon lira proje bedeli olan Akdeniz Sahil Yolu Projesinin Silifke etabındaki tünellerde çalışmalar sürüyor.

Mersin Antalya arası kaç tane tünel var?

Mersin-Antalya arasında 28 tünel, çift taraflı olunca toplam 56 tünelin planlandığını ve bunların 10 tanesinin bittiğini anlatan Arslan, şöyle devam etti: ‘7,5 kilometre 2 ile çarpın 15 kilometre bitmiş. 6 tanesinde daha inşaat devam ediyor. Çift yön düşünürseniz 12 tanesinde daha inşaat sürüyor.

Mersin Antalya arası otoban var mı?

100 kilometre uzunluğunda yapımı gerçekleştirilecek otoyolun tamamlanmasıyla Mersin’in en uzak ilçesi Anamur’dan kent merkezine iki saatte gidilebilecek. Akdeniz oto yol projesini kapsamında yapılacak olan oto yolun bitirilmesinin ardından Bölge turizminde de büyük gelişme sağlanacak.

Mersin Antalya arası sahil yolu kaç km?

Mersin- Antalya arasının 460 kilometre olduğunu ve bu yolların 350 kilometresinin artık çift şeritli olarak kullanıldığını belirten Elmacı, ‘Şu anda Antalya bölgeye kadar buradaki 12 kilometrelik yapılmayan, ihalesine daha çıkılmayan proje kısımları kaldı. Mersin’den Antalya’ya kadar 25 adet tünel bulunmakta.

Adana Antalya arası hangi yol tercih edilmeli?

D330 karayolu üzerinden seyahat ettiğinizde bu mesafeyi tamamlamanız gerekir. Adana’dan Alanya’ya gitmek istediğinizde ise kat etmeniz gereken mesafe, 410 km olmaktadır. Adana’dan Alanya’ya daha kısa sürmesi için Mersin- Antalya D400 yolu üzerinden gidilir.

Mersin Antalya yolu neden kapalı?

Yerleşim yerlerini tehdit eden yangın nedeniyle MersinAntalya arasındaki Akdeniz sahil yolu trafiğe kapatıldı. Dumandan etkilenen vatandaşlara ise olay yerindeki ambulanslarda müdahale ediliyor. Jandarma ve polis ekipleri bölgede önlem alırken, araç sürücüleri kapanan yol dolayısıyla geri dönmek zorunda kalıyor.

You might be interested:  Antalya Gündoğmuş Nasıl Bir Yer?

Mersin Antalya arası sahil yolu kaç km?

Mersin- Antalya arasının 460 kilometre olduğunu ve bu yolların 350 kilometresinin artık çift şeritli olarak kullanıldığını belirten Elmacı, ‘Şu anda Antalya bölgeye kadar buradaki 12 kilometrelik yapılmayan, ihalesine daha çıkılmayan proje kısımları kaldı. Mersin’den Antalya’ya kadar 25 adet tünel bulunmakta.

Mersin Antalya arası kaç saat sürüyor?

Mersin ile Antalya arası yaklaşık olarak 475 km kadardır. 475 km olan bir mesafe özel otomobil ile ortalama 10 ile 11 saat arasında sürer.

Leave a Reply

Your email address will not be published.