Mersin Astım Mağarası Nerede?

Astım Mağarası, Mersin’in Silifke İlçesi mahallesinde yer almaktadır. Silifke’ye uzaklığı 23 km Mersin’e uzaklığı 85 km’dir.

Astım Mağarası hangi şehirde?

MERSİN ASTIM MAĞARASI

Narlıkuyu Kasabası, Hasanaliler Mahallesi’nde bulunan bu mağara, Cennet-Cehennem Mağaraları’nın 600 metre kuzeybatısında yer alıyor. Bölgenin coğrafi koşullarını en iyi yansıtan yerlerden biri olmakla kalmıyor, bir tabiat harikası olarak da biliniyor.

Astım Mağarası neye iyi gelir?

Astım mağarası, astım hastalarına iyi geldiği ve olumlu yönde düzelmeler yaşattığına inanılan bir mağara olmakta ve bu mağara efsanelere bile konu olmuş havası sebebi ile ziyaret eden insanların nefesini açmaya yardımcı olmaktadır. Astım mağarasının içine spiral şeklinde bir demir merdiven ile inilmektedir.

Astıma iyi gelen mağara nerede?

Tokat. Tokat’ın Pazar ilçesinde bulunan Ballıca Mağarası, iyi geldiği düşüncesiyle astım ve KOAH hastalarından ilgi görüyor. Şehir merkezine 26 kilometre uzaklıkta, Pazar ilçesine bağlı Ballıca köyünde bin 85 rakımlı tepede yer alan mağara, Türkiye’nin en büyük ve görkemli mağaraları arasında yer alıyor.

Astım Mağarası nasıl oluştu?

Astım Mağarası – Mersin

You might be interested:  Antalya Şehir Hastanesi'Ni Kim Yapacak?

İçine helezonik demir bir merdivenle inilen mağaranın oluşumu 3. jeolojik döneme kadar uzanır. Birbirine bağlantılı, toplam uzunluğu 200 metreyi bulan galeriler silis minerallerinin birikmesiyle oluşmuş çok ilginç şekilli dev sarkıt ve dikitlerle süslüdür.

Astım Mağarası kaç yıllık?

Mersin İli,Silifke İlçesi,Narlıkuyu Koyunda,Hasanaliler Mahallesi ‘nde yer almaktadır. Cennet Obruğu’nun 600 m. güneybatısındadır.200 m.uzunluktaki bu mağarada binlerce yılda oluşmuş sarkıt-dikit ve doğal bir mağara oluşumudur.

Astım Mağarası astıma iyi gelir mı?

Mersin’deki Astım Mağarası, gerek ilginç şekilli sarkıt ve dikitleri, gerekse astım hastalarına iyi geldiğine inanılan havası ile kentin ilgi çeken turistik mekanlarının başında geliyor.

Cennet Cehennem Paralı mı?

Giriş Ücreti : 75 TL – Durum : AÇIK (Aynı bilet ile Astım Mağarasını ziyaret edebilirsiniz.)

Alerjik astım hastaları hangi şehirde yaşamalı?

– Marmara ve Ege Bölgesi’nde hava kirliliğinin diğer illere göre daha az olduğu bildirilen illerden Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Karadeniz Bölgesi’nde ise Kastamonu, Sinop, Artvin, Rize KOAH ve astım hastaları tarafından tatil için tercih edilebilir. – Ayrıca deniz kenarında yer almasa da hem temiz

Cennet Cehennem saat kaça kadar açık?

Mağaralar ziyaret saatleri Yaz Dönemi 1 Nisan – 1 Ekim Açılış Saati: 08:00 Kapanış Saati: 19:00. Kış Dönemi 1 Ekim – 1 Nisan Açılış Saati: 08:00 Kapanış Saati: 16:45 olarak belirlenmiştir.

Ballıca Mağarası astıma iyi gelir mi?

Ballıca Mağarası, temiz oksijenli havası ile KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) ve astım hastaları şifa buluyor.

Damlataş mağarası giriş ücreti ne kadar?

2022 yılı Damlataş Mağarası giriş ücreti 12,50 TL’dir.

Cennet Cehennem müze kart geçerli mi?

Giriş her iki mağaraya 5TL. Müzekart geçerli. kartı buradan da alabilirsiniz Cehennem’e inilmiyor Ama balkondan manzara muhteşem. Cennet’e merdivenlerle iniliyor.

You might be interested:  Adana Portakal Çiçeği Festivali Nerede?

Dilek Mağarası nerede?

Coğrafi Konum: Silifke İlçesi’nin Narlıkuyu Köyü yakınlarında yer almaktadır. Silifke-Mersin Karayolunun çok yakınında bulunmaktadır.

Mersin Fok Mağarası nerede?

Narlıkuyu (Silifke-Mersin) – Mersin

Narlıkuyu’nun doğusundan 9 m derinliğe inildiğinde dip yapısı kum ve kayalık olan yüksekliği 3 m uzunluğu 5 m olan Fok Mağarası görülebilir.

In suyu mağarası nerede?

İnsuyu Mağarası, Burdur il merkezine göre güneydoğuda 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çatağıl Köyü sınırları içerisindedir. Uzunluğu 597 metre ve en geniş yeri 80 metre civarındadır.

Dilek Kuyusu Mağarası nerede?

Coğrafi Konum: Silifke İlçesi’nin Narlıkuyu Köyü yakınlarında yer almaktadır. Silifke-Mersin Karayolunun çok yakınında bulunmaktadır.

Damlataş Mağarası hangi hastalıklara iyi geliyor?

Mağaranın astıma iyi gelen dört vasfı olduğu tespit edilmiştir. Mağaranın ortamında bulunan normalde 8-10 misli fazla karbondioksit, yüksek oranda nem, alçak sühunet, radyoaktive gibi unsurların ilk ikisinin astıma iyi geldiği, diğer ikisinin de yardımcı faktör olarak kabul edildiği bilinmektedir.

In suyu mağarası nerede?

İnsuyu Mağarası, Burdur il merkezine göre güneydoğuda 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çatağıl Köyü sınırları içerisindedir. Uzunluğu 597 metre ve en geniş yeri 80 metre civarındadır.

Mağaralar nerelerde bulunur?

Türkiye’nin En Ünlü 10 Damlataş Mağarası

  1. 1 – Astım Mağarası / Mersin.
  2. 2 – Ballıca Mağarası / Tokat.
  3. 3 – Dupnisa Mağarası / Kırklareli.
  4. 4 – Oylat Mağarası / Bursa.
  5. 5 – Cüceler Mağarası / Antalya.
  6. 6 – Aynalıgöl Mağarası / Mersin.
  7. 7 – Karain Mağarası / Antalya.
  8. 8 – Karaca Mağarası / Gümüşhane.

Leave a Reply

Your email address will not be published.