Mersin De Tantuni Nerede Yenir?

Yıllardır tantuninin en güzel hali Mersin’de yenir. Tantuni Park İzmir size Mersin’in tantuni lezzetini getiriyor. Şimdi geleneksel tadıyla, usta ellerden çıkan tantuninin nefis lezzetini İzmir’de yiyebilirsiniz.

Mersin’in en meşhur Tantunicisi kimdir?

Ünlülerin uğrak tantunicisi: Göksel Tantuni

Mersin’e gelip, Göksel’de bir tantuni yememiş olmayanı fena halde kınıyorlar. Çünkü burası yerel halkın senelerdir uğrak yeri ve tantunileri çok seviliyor. Zamanla lezzet anlamında onunla yarışacak birçok mekan açılmış olsa da Göksel Tantuni hala çoğu insanın vazgeçilmezi.

Mersin tantuni fiyatı ne kadar?

Mersin Tantuni Fiyatlari 2022

ÖĞE FIYAT
Tavuk Tantuni Dürüm Menü 2 6 Adet Tavuk Tantuni Dürüm (Çift Lavaş) + Coca-Cola (1 L.) 90,00 TL
6’lı Biftek Tantuni Dürüm Menü 6 Adet Biftek Tantuni Dürüm + Coca-Cola (2,5 L.) 125,00 TL
6’lı Tavuk Tantuni Dürüm Menü 6 Adet Tavuk Tantuni Dürüm + Coca-Cola (2,5 L.) 93,00 TL

Mersinde hangi tantuni?

Mersin’de sevilen tantunicilerden biri de Hasan Usta. Her yer gibi, etler tantuni ve biftek olmak üzere çeşitlendiriliyor. Tantuni daha yağlıyken, biftek yağsız olmasıyla formuna dikkat edenlerin tercihi Memoş Tantuni’nin İstanbul’da da şubesi bulunduğundan adına aşina olmanız mümkün.

Memoş Tantuni Mersin kimin?

Memoş Tantuni de bu işin en iyilerinden, Hasan Tahsin Yelkenaç’ın kurduğu 55 yıllık geçmişi olan bir marka. İstanbul’da şube yokken her Mersin’e gittiğimde ilk duraklarımdan biri burası olurdu.

You might be interested:  Adana Burması Fiyatı Ne Kadar?

Tantuni ile ne yenir?

Tantuni eti yağsız ve sinirsiz olduğu için oldukça hafif bir yiyecektir. Burada domatesler, naneler, maydanozlar taze olarak doğranır, günlük tüketilir. Tantuninin yanında Şalgam ya da ayran tercih edebilirsiniz.

Mersin neyi ile ünlü?

MERSİN’İN MEŞHUR LEZZETLERİ

 • Tantuni, Mersin’ e ait yöresel bir lezzettir.
 • Kerebiç, Mersin’e ait bir tatlı türüdür.
 • Mersin’e ait bir tatlı çeşididir.
 • Mersin ciğeri oldukça meşhurdur.
 • Batırık, Mersin yöresine özgü bir yemektir.
 • Mersin sıkması bir hamur işidir.
 • Yoğurtlu tantuni kaç TL?

  Canım Ciğerim Tantuni Kayseri Menü Fiyatları MENU TANTUNİ Et Tantuni 16 TL Tavuk Tantuni 9 TL Yoğurtlu Et Tantuni 215 TL Yoğurtlu Tavuk Tantuni 145 TL Büyük Boy Tavuk Tantuni 10 TL Büyük Boy Et Tantuni 17 TL DİĞER ÜRÜNLER Dondurmalı Künefe 16 TL Kaymaklı Künefe 16 TL Künefe 12 TL Trileçe 85 TL Kişi Başı Ortalama Fiyat:

  1 tane tantuni kaç kalori?

  1 Adet Tantuni (Tek Lavaş) 585,00 kaloridir. Tantuni (Tek Lavaş) içeriğinde 66,00 Karbonhidrat(g), 24,00 Protein(g), 25,01 yağ(g), barındırır.

  Tavuk tantuni fiyatı ne kadar?

  Çift Lavaş Tavuk Tantuni – 6.50 TL.

  Mersin Nerede ne yenir?

  Mersin’de Nerede, Ne Yenir?

 • Çağlar Köy Konağı Çağlar Köy Konağı, Mersin’in Yenişehir ilçesinde yer alan bir restorandır.
 • Demircanlar Gurme.
 • Yasemin Lychee.
 • Selim Tantuni.
 • Borsa Tantuni.
 • Şişko Tantuni.
 • Hasan Usta Tantuni.
 • Yaprak Tantuni.
 • Mersin tantuni et mi tavuk mu?

  İnce kıyılmış dana etinin biraz su ilave edilerek geniş tavalarda kavrulmasıyla ortaya çıkan yöresel bir tat tantuni. Yarım ekmek ya da dürüm içinde servis ediliyor.

  Yoğurtlu Tantuniyi kim buldu?

  bunun icatçısı, sanırım mert tantuni’de garson olarak çalışan ve sonrasında, pozcu’daki kusumato sokağında kendi dükkanını açan salih usta’dır. şimdilerde hasan usta’da da mevcuttur yoğurtlu tantuniden ve giderek yayılmaktadır.

  You might be interested:  Adana Sahur Vakti Ne Zaman Biter?

  Tantuni kim buldu?

  Tantuni, Yörük kültüründen geldiği söylenmekle birlikte Türkmenlerden de gelmiş olabileceği söylenmektedir. Ülkemizde Tantuninin ev sahibi Mersin ilimizdir, hatta ana lezzet durağı haline gelmiştir. Lavaş ekmeği içerisinde dürüm olarak servis edilen Tantuni, aynı zamanda Antakya’da da meşhur bir yiyecektir.

  Evde Tantuni nasıl yapılır?

  Tantuni Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Etleri varsa fazla yağlı kısımlarını temizleyip ince dilimler halinde doğrayın. Üzerini geçecek kadar soğuk su ilavesiyle suyunu çekene kadar haşlayın.
  2. Wok ya da sac tavayı ocakta kızdırın.
  3. Pişen tantuniyi sandviç ekmeği ve lavaşın içerisine yerleştirin.

  Evde Tantuni nasıl yapılır?

  Tantuni Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Etleri varsa fazla yağlı kısımlarını temizleyip ince dilimler halinde doğrayın. Üzerini geçecek kadar soğuk su ilavesiyle suyunu çekene kadar haşlayın.
  2. Wok ya da sac tavayı ocakta kızdırın.
  3. Pişen tantuniyi sandviç ekmeği ve lavaşın içerisine yerleştirin.

  Ev yapımı tavuk tantuni nasıl yapılır?

  Tavuklarınızı çok minik küpler halinde doğrayın. Yağsız tavada tavuklar suyunu salıp çekene kadar pişirin. Yağlarınızı ve baharatlarınızı ekleyerek güzelce kavurun. Ekmekleri tavukların üzerine bastırarak dilerseniz hafifçe soslayabilirsiniz.

  Tantunide soğan olur mu?

  Kuru soğanımızı ince uzunca doğrayalım. Maydanozlarımızı da doğrayalım. Bir kapta doğradığımız soğan ve maydanozu karıştırıp, göz kararı sumak atalım. Bu arada haşlanan etlerimizi kenara alalım.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.