Mersin Den Kıbrıs A Nasıl Gidilir?

Mersin Taşucu ve Alanya’dan Girne’ye, Mersinden ise Gazimagosaya feribotla Kıbrıs’a gelebilirsiniz. Yaklaşık 2,5 saat sürfen deniz yolculuğundan sonra adaya ulaşım sağlanmaktadır. Tatil süresince kendi özel aracınızı kullanabilmeniz için arabalı feribot seferleri de düzenlenmektedir.
Kıbrıs’a Feribot ile Ulaşım Mersin’den veya Alanya’dan hareket eden feribotlar, Girne Limanı’na kadar devam etmektedir. Mersin Taşucu Limanı üzerinden yapılan binişlerde, seyahat süresi ortalama 4 saattir. Bu güzergahta seyahat etmek için satın alabileceğiniz bilet ücretleri 300 ile 350 TL aralığındadır.

Mersin Kıbrıs feribot kaç saat sürer?

Yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir. Girne’den Taşucu’na her gün sabah 9.30 da feribot seferi düzenlenmektedir. Taşucu’ndan Girne’ye ise sabah 11.30’da hareket etmektedir feribotlar.

Mersin Kibris feribot ne kadar?

Ancak ortalama olarak tam bilet 75 TL + 20 TL, öğrenci ve gazi 65 TL, asker ve kamu görevlisi 55 TL, 7-12 yaş arası çocuk 40 TL, 0-6 yaş arası ise ücretsiz olarak belirlenmiş diyebiliriz Silifke feribot seferleri bilet fiyatları için.

Mersin Taşucu Kıbrıs feribot kaç saat?

Mayıs-Ekim ayları arasında düzenli seferler yapan gemimizin Taşucu ve Girne limanları arasındaki seyri 2 saat sürmektedir. Sadece yolcu taşıyan bu gemimiz KKTC ve TC arasındaki gündüz seyahatlerinizde en hızlı tek seçenektir.

You might be interested:  Antalya Ne Zaman Soğur?

Kıbrısa otobüs var mı?

Kıbrıs’ta Şehir İçi Ulaşım

Otobüsler yerli halk tarafından genel olarak Kombos veya Dolmuş olarak bilinen minibüslerdir. Ana güzergahların Girne, Lefkoşa ve Gazimağusa merkezlerini ve daha büyük yerel köyleri kapsar. Otobüslerin normalde sabit bir programı yoktur.

Kıbrıs için pasaport gerekiyor mu?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne seyahat ederken pasaport zorunluluğu yoktur. Yeni tip T.C. kimlik kartınız ile de seyahat edebilirsiniz.

Kıbrıs biletleri ne kadar?

En Çok Tercih Edilen Kıbrıs (Lefkoşa) Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
Kayseri – Kıbrıs (Lefkoşa) 1.079,99 TL
Diyarbakır – Kıbrıs (Lefkoşa) 1.089,99 TL
Gaziantep – Kıbrıs (Lefkoşa) 1.130,99 TL
Hatay – Kıbrıs (Lefkoşa) 1.253,99 TL

Kıbrısa arabayla gitmek için ne gerekli 2022?

Kuzey Kıbrıs’a girişte KUZEY KIBRIS gümrüğü tarafından araç şoförüne verilecek olan G – 104 adlı gümrük formu iyi saklayınız. Çünkü KUZEY KIBRIS’dan çıkarken bu formu ibraz etmek zorundasınız. Trafik adada sol şeritte olup, yerel veya uluslararası sürüş ehliyeti kullanılabilir.

Kıbrıs gemi fiyatları ne kadar?

Taşucu – Girne Kıbrıs Seferleri. Taşucu – Girne Kıbrıs Biletleri Bilet.com’da!
Tarih Feribot Tipi Fiyat
19.07.2022 RORO 785 TL
20.07.2022 RORO 737 TL
20.07.2022 RORO 790 TL

Feribot bileti nasıl alınır?

Dış hat seferlerine ait biletlerinizi terminal gişelerimizden ve İDO acentelerinden kredi kartı ile veya nakit, www.ido.com.tr’den kredi kartı ile online ve Çağrı Merkezimizi arayarak kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Alanya Kıbrıs feribot kaç TL?

Alanya Kıbrıs Feribot Bilet Ücretleri

Sivil Yolcu 75 TL + tax (+30)
Öğrenci 45 TL + tax (+30)
3 – 7 yaş 50 TL (tax dahil)
0 – 2 yaş ücretsiz

Antalyadan Kıbrısa feribot var mı?

Kıbrıs’a Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Mersin ve Antalya’dan Kıbrıs feribot seferleri düzenleniyor. Yaz aylarında Akdeniz’in en güzel adalarından birinde unutulmaz anlar yaşamak isteyenler Kıbrıs feribot seferleri ile adaya akın ediyor.

You might be interested:  Antalya Yeni Stadı Nerede?

Kıbrıs çok pahalı mı?

Kıbrıs’ta ürünler Türkiye’deki fiyatlara göre yaklaşık %5 – %10 pahalı. Bunun dışında markalaşmış fastfood ve tekstil firmaların ürün fiyatları Türkiye’dekiyle aynıdır. 2021 Yılı Temek Gıda ve Diğer Market Ürünlerinin Güncel Fiyat Listesine Ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Kıbrıs vizesiz gidilir mi?

“Kıbrıs’a pasaportla mı gidiliyor?” diye merak edenler için KKTC, Türk vatandaşlarından pasaport istemiyor. 30 güne kadar vize almaya ihitiyaç duymadan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni keşfetmeye yeni çipli kimlik kartınızı göstererek gidebilirsiniz.

KKTC gitmek için ne gerekli?

Kuzey Kıbrıs’a turistik giriş için vize gerekmiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kıbrıs’a sadece nüfus cüzdanlarıyla giriş yapabiliyorlar. Turist olarak 3 aylık süreyi geçirmemeleri gerekiyor. Ayrıca kalış tarihinizden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli bir pasaportunuz olması gerekiyor.

Kıbrıs gemi fiyatları ne kadar?

Taşucu – Girne Kıbrıs Seferleri. Taşucu – Girne Kıbrıs Biletleri Bilet.com’da!
Tarih Feribot Tipi Fiyat
19.07.2022 RORO 785 TL
20.07.2022 RORO 737 TL
20.07.2022 RORO 790 TL

Iskenderun Kıbrıs feribot kaç saat?

Hatay’dan deniz otobüsü ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne seferler başladı. İskenderun’daki Madenli Yat Limanı’ndan Girne’ye yapılan yolculuk 5 saat sürüyor.

Alanya Kıbrıs feribot kaç TL?

Alanya Kıbrıs Feribot Bilet Ücretleri

Sivil Yolcu 75 TL + tax (+30)
Öğrenci 45 TL + tax (+30)
3 – 7 yaş 50 TL (tax dahil)
0 – 2 yaş ücretsiz

Alanya Kıbrıs feribot seferleri kaç saat sürüyor?

Feribot seferlerinin Alanya’dan Kuzey Kıbrıs’a Cuma ve Pazartesi günleri, Kuzey Kıbrıs’tan Alanya’ya ise Perşembe ve Pazar günleri düzenlendiğine işaret eden Yıldırım, ‘Karşılıklı seferler saat 11.00’de başlıyor ve yolculuk 3 saat 15 dakika sürüyor. Gidiş-geliş bilet bedelleri vergiler dahil 515 TL.

Leave a Reply

Your email address will not be published.